Wełna – ponadczasowa tkanina, która niestety może uczulać. Spójrz jak się uchronić.


Eksperymenty licznych instytutów wskazują, że różnego rodzaju reakcje alergiczne oraz niektóre manifestacje ze strony układu immunologicznego są mocno związane z alergenami, które można spotkać w owczej wełnie. Jednocześnie badacze ostrzegają, że takie sytuacje nie są odosobnionymi przypadkami, a ich ilość w dalszym ciągu wzrasta.

Szafa każdego

garderoba

Źródło: foter.com

z nas jest zaopatrzona w cały wachlarz różnorodnych materiałów. Dla części osób pościel wełniana jest kluczowa, jeżeli chodzi o wyposażenie mieszkania. Zobacz: Firma IL-TEX. Nie ma się co dziwić, gdyż pościel wełniana, ze względu na swoje walory przepuszczania powietrza nadaje się perfekcyjnie na każdą porę roku. Wielu z nas tak mocno przyzwyczaiło się do jej użytkowania, że nawet jeśli odnośnik do strony:dzianina wełniana wywołuje u nas zaczerwienienia skóry, swędzenie czy widoczną wysypkę, mija sporo czasu zanim pogodzimy się z faktem, że to po prostu rodzaj alergii. Pierwsze objawy bywają trudne do rozpoznania. Aczkolwiek, jeśli kiedykolwiek w życiu spostrzegliśmy u siebie uczulenie na chemię kosmetyczną zawierającą lanolinę, powinniśmy być uważni. Najprawdopodobniej okaże się, że jakaś (szczegółyna ten temat> lamalama.pl/dzianiny.html)dzianina wełniana (więcej: ), na przykład pościel wełniana, jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i będzie oddziaływać na ogólny komfort życia. Jest to związane z faktem, że lanolina będąca rodzajem tłuszczu owczego, stymuluje reakcje ze strony mechanizmu odpornościowego. Kończy się to niestety bardzo często różnorakimi problemami skórnymi. Krzepiąca dla miłośników wełny może być mianowicie informacja, że w niektórych sytuacjach to nie sama wełna, a barwniki występujące w tkaninie

poduszki

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

są rezultatem uczulenia. Warto także wziąć to pod uwagę kupując poduszki na meble ogrodowe.

Rzeczy materialne, w przeciwieństwie do ludzkiego zdrowia, nie mają ponadczasowej ważności. Gdy się zużyją można je z łatwością zastąpić lepszymi, nowymi. Mając na uwadze alarmy specjalistów z dziedziny astmy i uczuleń, zanim sięgniemy po artykuł z kategorii: dzianina wełniana, pościel wełniana, poduszki na meble ogrodowe, zastanówmy się, czy niczym nam to nie grozi. Warto sprawdzić: poduszki na meble ogrodowe. Lepiej zachować postawę zachowawczą oraz wybrać na przykład hipoalergiczną tkaninę syntetyczną, niż narażać swoją kondycję zdrowotną. Niestety, znaleziono dowody na to, że niekiedy nie sam materiał, ale poszczególne etapy obróbki jakiej jest poddawany, może być szkodliwy.