Posiadanie dziecka to naprawdę duże wyzwanie dla rodziców


Posiadanie potomstwa to ogromne wyzwanie, szczególnie dla niewprawionych w bojach rodziców, którzy dopiero co doczekali się pierwszego dziecka. Mimo tego, że powinniśmy odpowiednio zarabiać, aby dać dzieciom przyszłość, to dodatkowo musimy zmienić wiele naszych przyzwyczajeń, na przykład, jeśli lubiliśmy późno wstawać, to aktualnie musimy o tym zapomnieć. Najistotniejsze jest jednak to, iż od teraz nie jesteśmy już odpowiedzialni jedynie za siebie.

mama z dzieckiem

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedzialny rodzic nie powinien mieć z tym najmniejszego problemu. To normalne, iż przychodzi taki czas, iż trzeba zmądrzeć, zdać sobie sprawę że czas imprez oraz swawoli już dobiegł końca. Ci, którzy nie myślą by się zmienić w tym względzie nie powinni posiadać dzieci, ponieważ szkodzą sobie, a co gorsza najbardziej mogą zaszkodzić dzieciom. Niestety, sporo mamy takich opiekunów, a niektórzy nie planowali potomstwa i teraz zachowują się w ten sam sposób, jak przed jego przyjściem na świat.

Wychodzą oni z założenia, iż dlaczego muszą się zmieniać, przecież są jeszcze młodymi ludźmi, mają jeszcze życie przed sobą i tak dalej. Oczywiście, da się zrozumieć ich rozumowanie, lecz nie da się ukryć, że tego typu pojmowanie rzeczywistości może się skończyć źle dla dziecka. Jeżeli ktoś miał „wpadkę” i jest już w dojrzałym wieku, to właśnie powinien wziąć na siebie tą odpowiedzialność, zachować się jak na dojrzałego człowieka przystało. Często zdarza się, że wielu nie jest w stanie wznieść się na ten poziom, ale można zrozumieć takie rozgoryczenie.

Inna sprawa, młodzi ludzie, którzy czekają na swoje pierworodne dziecko, a często… nie mogą go mieć. Tragedią jest ten swoisty porządek na ziemi, że niektórzy nie planują dziecka, lecz – mówiąc potocznym językiem – „wpadają”, a kolejni chcą bardzo, jest to ich największe marzenie, jednak nie potrafią zajść w ciążę. Czasami po prostu bezpłodność, czasami inne problemy. Z pewnością jest to wielka tragedia dla tych, którzy nie są sobie w stanie wyobrazić istnienia, małżeństwa, bez potomstwa.

Na szczęście jednak często się udaje, a gdy pociechy się rodzą rodzice tak się cieszą, że mogliby im wszystko dać – także własne życie. Kończy się jednak na różnego rodzaju zabawkach i rzeczach i niech tak zostanie. W dzisiejszych czasach rodzice posiadają wielki wybór, jak uszczęśliwić dzieci. Często kupuje się gry lub tablety, ale lepiej kupić coś, dzięki czemu nasze dziecko stanie się bardziej aktywne: trampolinę ogrodową lub gokart na pedały. Mało tego, że świetna zabawa dla dziecka, to także pełnia zdrowia i ruchu. Więcej interesujących pomysłów tutaj: strona na temat –