Z jakich rzeczy słynie Bełchatów?

W telewizji zdarza nam się natrafić na niezwykły spot reklamowy. Widzimy na nim matkę, która skoro świt, kiedy większa część miasteczka pogrążona jest w błogim śnie – budzi swoje dziecko. Zaspanego malucha po jakimś czasie jest nam dane ujrzeć podczas szybkiego śniadania, a następnie z mamą, w samochodzie w czasie jazdy do… no właśnie dokąd? Do szkoły, nie za wcześnie? Okazuje się po chwili, iż spieszą na poranny trening gimnastyki artystycznej. I tak dzień za dniem, rok za rokiem dni wyglądają tak samo.

Aż któregoś dnia w w ujęciu końcowym nadchodzi chwila, kiedy rezygnacja z czegoś co już nie powróci, czasami łzy i ranne wstawanie odchodzą w niepamięć. Zawodniczka, już większa dziewczynka odbiera upragniony medal. Ta scena, łzy matki poruszają większość widzów.

restauracji

Autor: eyeliam
Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce także mamy bohaterów takich filmów. Paręnaście lat temu w miejscowości Ząb, pod Zakopanem mały Kamil Stoch pierwszy raz założył narty. Kiedy jego szkolni koledzy spędzali czas na zabawach, on dawał z siebie wszystko na treningach.

Zainteresował Cię nasz temat? Jeżeli tak, to przejdź do następnego artykułu i czytaj o tym, co niezwykle Cię zajmuje.

I owszem, zdarzały się chwile w życiu tego małego chłopca, gdy chciał pobiec do kolegów, jednak dzięki temu, że nie zwątpił, że wierzył w to co robi dziś jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim. A o rodzinnej miejscowości Kamila dowiedział się cały świat. Nie wyłącznie dlatego, że to najwyżej położona miejscowość w Polsce, ale dlatego, że zamieszkują ją mądrzy, służący synowi dobrym słowem państwo Stochowie. Od teraz miejscowość będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla turystów.

Podobnie, jak Bełchatów, z którego klubu siatkarskiego wywodzi się Bartosz Kurek, niedawny mistrz Europy w siatkówce mężczyzn. Dziś wiemy, że miejscowość ta, to nie tylko kopalnia węgla brunatnego, lecz także prężny klub Skra. To dzięki drużynie Bartosza siatkówka trafiła pod strzechy i zrobiła się tak chętnie oglądanym sportem. Sugerujemy aby w czasie wyjazdu do np. Warszawy spędzić chwile w tym uroczym mieście.

Nie masz pewności odnośnie tamtego zagadnienia? Najlepiej sprawdź szczegóły protetyka łódź przedstawione właśnie na tej stronie. Wszystko było dokładnie wyjaśnione.

Może obiad w mieście mistrzów? Restauracje w Bełchatowie oferują nam dania kuchni śródziemnomorskiej, europejskiej i regionalnej. Jeżeli zaplanowaliśmy postój na nocleg, oczywiście możemy spędzić noc w hotelu, gdyż wygodne noclegi w Bełchatowie zapewnią nam spokojnie przespaną noc.