Z jakich rzeczy słynie Bełchatów?

W telewizji zdarza nam się natrafić na niezwykły spot reklamowy. Widzimy na nim matkę, która skoro świt, kiedy większa część miasteczka pogrążona jest w błogim śnie – budzi swoje dziecko. Zaspanego malucha po jakimś czasie jest nam dane ujrzeć podczas szybkiego śniadania, a następnie z mamą, w samochodzie w czasie jazdy do… no właśnie dokąd? Do szkoły, nie za wcześnie? Okazuje się po chwili, iż spieszą na poranny trening gimnastyki artystycznej. I tak dzień za dniem, rok za rokiem dni wyglądają tak samo.

Aż któregoś dnia w w ujęciu końcowym nadchodzi chwila, kiedy rezygnacja z czegoś co już nie powróci, czasami łzy i ranne wstawanie odchodzą w niepamięć. Zawodniczka, już większa dziewczynka odbiera upragniony medal. Ta scena, łzy matki poruszają większość widzów.

restauracji

Autor: eyeliam
Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce także mamy bohaterów takich filmów. Paręnaście lat temu w miejscowości Ząb, pod Zakopanem mały Kamil Stoch pierwszy raz założył narty. Kiedy jego szkolni koledzy spędzali czas na zabawach, on dawał z siebie wszystko na treningach. I owszem, zdarzały się chwile w życiu tego małego chłopca, gdy chciał pobiec do kolegów, jednak dzięki temu, że nie zwątpił, że wierzył w to co robi dziś jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim. A o rodzinnej miejscowości Kamila dowiedział się cały świat. Nie wyłącznie dlatego, że to najwyżej położona miejscowość w Polsce, ale dlatego, że zamieszkują ją mądrzy, służący synowi dobrym słowem państwo Stochowie. Od teraz miejscowość będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla turystów.

Podobnie, jak Bełchatów, z którego klubu siatkarskiego wywodzi się Bartosz Kurek, niedawny mistrz Europy w siatkówce mężczyzn.

Przeczytaj, co znajduje się w najświeższej ofercie (https://eurorozwoj.pl/nowe-technologie) – to też odnosi się do tej samej problematyki, więc na pewno również Cię zainteresuje.

Dziś wiemy, że miejscowość ta, to nie tylko kopalnia węgla brunatnego, lecz także prężny klub Skra. To dzięki drużynie Bartosza siatkówka trafiła pod strzechy i zrobiła się tak chętnie oglądanym sportem. Sugerujemy aby w czasie wyjazdu do np. Warszawy spędzić chwile w tym uroczym mieście. Może obiad w mieście mistrzów? Restauracje w Bełchatowie oferują nam dania kuchni śródziemnomorskiej, europejskiej i regionalnej. Jeżeli zaplanowaliśmy postój na nocleg, oczywiście możemy spędzić noc w hotelu, gdyż wygodne noclegi w Bełchatowie zapewnią nam spokojnie przespaną noc.

Tagi: , , , , , ,