Specjalista stomatologii


Stomatologia to jedna z najbardziej prestiżowych dziedzin wśród lekarzy specjalistów. Duża liczba Polaków nadal obawia się wizyty u dentysty, równie wielu zawdzięcza im pozbycie się bólu.

Profesjonalista jest w stanie przeprowadzić błyskawiczny i bezbolesny zabieg, niezależnie od tego czy jest to wstawianie plomby, czy zawiły zabieg związany z zastosowaniem protezy. Dobry specjalista jest także w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się schorzeń zębów, tak żeby później nie było potrzeby przeprowadzania długiego i drogiego leczenia. Kolejki do najlepszych specjalistów są niekiedy bardzo długie, pacjenci potrafią rezerwować wizyty nawet na parę lat naprzód.

implanty stomatologiczne i Paradontoza oraz problemy z dziąsłami

Autor: Bobol
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęstsze schorzeniaWielu ludzi wciąż ma problem z zapewnianiem odpowiedniej higieny zębów, oraz przykładowo z nabyciem odpowiedniej szczoteczki do zębów. Dużo osób narzeka więc na problemy z dziąsłami czy próchnicę. To pozornie niezbyt poważne objawy, jednak zaniedbane mogą prowadzić do poważnych skutków, razem z utratą uzębienia. Dobór najlepszej twardości włosia szczoteczki do zębów może wyeliminować wiele problemów, zazwyczaj z dziąsłami – więcej na . Za twarde włosie może powodować krwawienie dziąseł, a w wyniku ich cofnięcie. To bardzo powszechna dolegliwość, nosząca profesjonalną nazwę – parodontoza. Bywa ona spowodowana również sporą warstwą kamienia nazębnego. W celu uniknięcia takiego problemu, zaleca się więc systematyczne pozbywanie się kamienia nazębnego u stomatologa.

Czytaj też

Stomatologa nie da się uniknąć
Paradontoza to jedna z dolegliwości, której wykwalifikowany lekarz stomatolog jest w stanie zapobiec. Sporym wyzwaniem dla dentysty (zobacz Dentysta Cichoń) są zabiegi protetyczne. Zęby, mimo że wykonane z twardego szkliwa, mogą się złamać. Niezachowanie zalecanej higieny uzębienia może również skutkować wypadaniem zębów. W takiej sytuacji, żeby pacjent mógł normalnie funkcjonować, wstawia się implanty stomatologiczne. Jest to dużo bardziej komfortowe i bardziej estetyczne rozwiązanie od zastosowania sztucznej szczęki. Zabieg opiera się na wstawieniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i zamocowaniu do niego sztucznego zęba. Implant (zobacz implanty stomatologiczne zębów) zębowy jest nie do odróżnienia od naturalnego zęba, co bywa jednym z powodów powszechności tej metody walki z brakiem uzębienia.