Leczenie chorób zwyrodnieniowych za pośrednictwem komórek macierzystych – co warto wiedzieć na ten temat


Leczenie za pomocą komórek macierzystych jest znane nie od dzisiaj. To prawdziwy przełom w medycynie, jaki może okazać się niezmiernie skuteczną metodą leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów. Pożądane byłoby jednak dowiedzieć się nieco więcej na temat samej metody. Czym są komórki macierzyste? Jak wygląda terapia za pomocą komórek macierzystych? Jakie są szanse na wyleczenie z choroby?

badania w laboratorium

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com
Komórki macierzyste mają zręczność nieskończonej liczby podziałów a także umiejętność różnicowania się do innego rodzaju komórek. Dzięki komórkom macierzystym istnieje nadzwyczaj wielkie prawdopodobieństwo, iż chorobami, które da się wyleczyć za ich pomocą będą rak, choroba Parkinsona, niewydolność serca, wada mięśni, choroby zwyrodnienia stawów oraz masa innych chorób. Naturalnie można oznajmić, że komórki macierzyste to przyszłość dzisiejszej medycyny.

W przypadku leczenia stawów, takich jak przykładowo biodro czy rekonstrukcja więzadła, komórki macierzyste dają osobom chorym istotnie bardzo dużo korzyści. Po pierwsze dzięki procesowi leczenia chory odczuwa pomniejszy ból, poprawia się ruchomość stawów, a też niszczenie stawów jest dużo opóźnione. Pożądane byłoby jednak pamiętać o tym, iż rehabilitację komórkami macierzystymi stosuje się jedynie wtedy, gdy orteza stawu kolanowego nie są zupełnie zniszczone. Jeżeli potrzebowałbyś dowiedzieć się więcej na temat leczenia za sprawą komórek macierzystych, przykładowo interesuje Cię postępowanie leczenia konkretnych stawów, wskazane jest skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Wpisując w wyszukiwarce taką frazę, jak przykładowo komórki macierzyste biodro, bez wątpienia prędko odkryjesz ogromnie sporo przydatnych i pożytecznych wiadomości na ten temat.

Czy proponowana witryna (http://www.calypso.com.pl/joga-konin/) może mieć użyteczne dane? Naturalnie, że tak! Zobacz, klikając w link i przeczytaj pozostałe odnośnie omawianego zagadnienia.

Wskazane jest też odpowiedzieć sobie na pytanie bądź leczenie komórkami macierzystymi jest refundowane przez NFZ. Odpowiedź jest niestety przecząca. Za zabiegi te trzeba zapłacić mniej więcej 8 tysięcy złotych, oprócz tego dochodzi jeszcze kuracja po zabiegu, jaka może kosztować przeszło 5 tysięcy złotych. Zabieg ten naturalnie nie należy więc do najtańszych. Czytaj też