Wybór materaca


Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Dobór materaca rzeczywiście nie należy do łatwych. Lateksowy czy sprężynowy, za kilkaset złotych – na co się zdecydować? Przede wszystkim nie musimy inwestować w materac na resztę życia.

Nie da się spokojnie funkcjonować, jeśli nie wysypiamy się wygodnie. Kupując materac, zapamiętajmy, że wszystko jest sprawą osobniczą. Są ludzie, którzy wymagają miękkiego posłania, pozostali relaksują się jedynie na twardym. Dlatego właśnie nasuwa się tylko jedna koncepcja: materac powinien być osobiście dobrany.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Materace i ich rodzajeCałkiem niedawno duża część materacy posiadała w swoim wnętrzu sprężyny. Jednak dzisiaj to tanie rozwiązanie, ale materac bonelowy ma pewne usterki, bo sprężyny są w nim połączone. Kiedy odpoczywają na nim np. małżonkowie, czują wszystkie ruchy. Z tego powodu właśnie popularnością cieszą się materace kieszeniowe. Tutaj każda sprężyna jest pojedynczo włożona w tzw. kieszenie. W związku z tym materac jest mniej miękki i jest stabilniejszy.

Obecnie jednak często kupuje się materace piankowe i żelowe. Można sobie wybrać zimną piankę, która jest stosunkowo tania, a jednocześnie ma dużą elastyczność i doskonale radzi sobie z wilgocią. Popularna jest również inna: leniwa pianka, przystosowująca się do układu ciała zależnie od temperatury. Te pomysły używane są również w przypadku materacy kieszeniowych. Na warstwie sprężyn jest zwykle odpowiednia pianek.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Najdroższe materace to zwykle z warstwą lateksu. Oczywiście te tez można dostać w wersji sprężynowej, więc produkcja sprężyn wre.

Dopasuj materacMaterac powinien być odpowiednio dopasowany do wzrostu i oczywiście wagi. Producenci informują dla kogo przeznaczony jest wybrany typ. Nie bez znaczenia jest również dobrze wybrane łóżko. Stelaż powinien przedłużyć egzystencje materaca, odpowiednio zapewniając mu wentylację i zachowanie kształtu. Dobre są stelaże na giętych listwach, rozstaw musi być szeroki.

Istotna jest raczej jakość materaca, cena już mniej. Materac kieszeniowy z siedmioma strefami, z warstwą kokosową powinien kosztować mniej więcej kilkaset złotych złotych – wszystko zależy od wymiarów. Nie ma sensu więc kupować materaca z najwyższej cenowej półki, żeby odpocząć w królewskich warunkach. materac materace dla psa