Lata młodości – czy to naprawdę najwspanialszy okres w życiu?


Młodość to najbardziej niesamowity okres w życiu, zdaje się twierdzić wielu. Zagrozić mu może chyba tylko okres dzieciństwa, dodają pozostali. Młodość to czas beztroski, niby już nie jesteśmy dziećmi, mamy zobowiązania, przykładowo, szkolne, lecz nie jesteśmy jeszcze ogarnięci myślami o przyszłości, o zapewnienie bytu rodzinie, o pracę czy przyszłą emeryturę. Stale pomagają rodzice zapewniając nam wszystko co, najbardziej konieczne do funkcjonowania. Czy jednocześnie młodość nie ma ciemnych stron? Ma, i to dużo.

To czas buntowania się,

młoda skóra

Autor: Dreamstine
Źródło: Dreamstine

niespełnionych miłości, przyjaźni, jakie przemieniają się w swoje przeciwieństwo, to czas chodzenia do szkoły, dziwnych, wymuszonych przez system edukacji obowiązków, to etap imprez i szpanerstwa, czas, aby się pokazać, nie zawsze w najlepszym stylu… W tym okresie najbardziej znamienny jest pierwszy na liście – bunt. Co to jest, jak można go zdefiniować? Wydaje się, że bunt jest wszystkim, staje się jakby określoną konstrukcją psychiczną młodego człowieka, określa wszystko, relacje z rodzicami, z rówieśnikami, podejście do szkoły, rodzeństwa, do innych osób.

Nie pozostawia obojętnie nikogo, ponieważ nawet jeśli ktoś jest dosyć cichy, tak cichy, że mawia się o nim : „jaki grzeczny”, to tak właściwie w środku, w jego wnętrzu mają miejsce nieodwracalne zmiany. Taka młoda osoba nie buntuje się „na zewnątrz”, on na przykład „zawala” edukację, ma gorsze kontakty z rodzicami czy z rodzeństwem – to zakamuflowany bunt.
Następnym poważnym problemem są relacje z płcią przeciwną. Niespełnione miłości w tym okresie są bardzo dotkliwe, ponieważ nie ma w tak młodym wieku jeszcze odpowiednio rozwiniętej sfery doświadczeń życiowych, nasze mózgi pracują trochę inaczej niż w późniejszym okresie, w trakcie bardziej ustabilizowanego życia. Czasem młodej osobie się wydaje, iż to koniec, że ta osoba (w której jest się zakochanym) jest wszystkim, że przecież skoro nie ona czy on, to jakie życie ma sens. I tak właściwie często to się kończy, odebraniem sobie życia.

Kolejnym bardzo poważnym problemem jest sprawa… wyglądu. Wiadomo, wyglądać modnie to bardzo istotne, ale problem mają osoby wytykane palcami przez to, że mają jakieś wady zewnętrzne. Wielu młodych ludzi jest bezlitosnych w tej kwestii. Jakie mogą być to problemy? Na przykład dwa jakże błahe, ale które utrudniają normalne relacje z rówieśnikami: otyłość i pryszcze.

Te informacje wciągnęły Cię zupełnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej stomatolog wola danych na innych witrynach – odnajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Wiadomo, że można znaleźć specjalistę, by pokonał tę przypadłość (na przykład wpisując w wyszukiwarkę warszawscy dermatolodzy), ale sprawa też pozostaje inna: czy szata zewnętrzna zdobi człowieka, a co z wnętrzem? Niestety, wśród młodych ludzi ta kwestia jest jeszcze dość mocno ograniczona.