Jonizacja minusami, czyli jakimi sposobami wyrównamy dawkę jonów przyswajaną z ekranów?


Nawilżacze powietrza mają znaczący wpływ na poprawne funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Duża „suchość” powoduje, że w powietrzu unosi się wiele pyłu i roztoczy, które – szczególnie u alergików – prowokują katar i kaszel. Najczęściej mierzymy się właśnie z problemem małej wilgoci. Pomoże nam w tym urządzenie do oczyszczania powietrza.

Można w tym miejscu uświadomić sobie, że odpowiednia wilgotność powietrza to nie tylko domena jednej chwili.

Czy tego rodzaju wzmianka wzbudziła u Ciebie dociekliwość? Jeżeli tak, to zobacz ten bardzo w serwisie (http://hipokrates-olesnica.pl/dermatolog/). On z pewnością też okaże się warty zgłębienia.

Stworzenie aury idealnej wyłącznie na czas pracy, przy niezadbaniu o warunki przed i po, nie przyczyni się do poprawy naszego samopoczucia. Dostosowana liczba jonów powinna otaczać nas przy spaniu, pracy i odpoczynku.

ciekawy artykuł

Źródło: http://www.airnaturel.pl

W parze z wilgotnością idzie kwestia jonizacji powietrza. To niezwykle istotna, ale co gorsza – pomijana sprawa. Pracujemy i siedzimy przed wieloma monitorami (telewizory, komputery, laptopy) niejednokrotnie więcej niż ośmiogodzinny dzień pracy. Właśnie te sprzęty przyczyniają się do ogromnej emisji w naszą stronę dodatnich jonów, których nie dałoby w tym samym czasie środowisko naturalne. Będąc za bardzo „na plus” nie funkcjonujemy tak jak powinniśmy.

Nawilżacz powietrza to sprzęt, który wytwarza przede wszystkim jony ujemne, które równają ilość jonów przyjmowanych przez nasz organizm do wartości neutralnej. Jakie można wyróżnić ich zalety? Będąc w środowisku, w którym działają ujemne jony, jesteśmy bardziej skoncentrowani; przyspieszymy także proces gojenia się ran. W przeciwieństwie do jonów dodatnich reakcje biologiczne również ulegają zintensyfikowaniu. Atrakcyjności nawilżaczom dodają dobierane według gustów olejki eteryczne. Ich zapach pozwala lepiej zrelaksować się, zniwelować codzienny stres, poprawić nastrój.

Oczyszczacz powietrza - airnaturel.pl
Można też jonizować organizm w sposób naturalny. Taki który sprawi, że będziemy mogli odstawić na bok nawilżacze ultradźwiękowe i na parę, np. zobacz. Uwaga, jeśli częściej niż gdzie indziej u nas pada mamy przewagę! Wyspiarska pogoda nie zrekompensuje nam dnia ze słońcem, jednakże pozwoli na zrównanie się jonów, ważnych dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Innym sposobem na doładowanie się „minusami” pod dniu bijącym w twarz „plusów” jest wyjście na ognisko, grilla. Czyli znów blisko kolejnego żywiołu, którym tym razem jest ogień.