Jakie rzeczy zyskujemy dzięki odwiedzaniu usług jak giełda transportowa i giełda ładunków.Sieć już od kilkunastu lat dostępna jest w każdym domu. Dla niektórych ludzi jest narzędziem służącym jedynie do zabawy i spędzenia wolnego czasu, jeszcze inni korzystają z internetu do podtrzymywania kontaktów z bliskimi i przyjaciółmi, ale prawdopodobnie większość ludzi używających internetu wykorzystuje go do pracy zawodowej. Ogromne możliwości, na przykład błyskawiczną komunikację lub możliwość obejrzenia ogromnych list danych w przeciągu kilku sekund, są ogromnym plusem pracy przez sieć. Dlatego też sporo firm na co dzień wykorzystuje sieć jako narzędzie usprawniające prace. Nie inaczej jest także w przypadku branży spedycyjnej. Ale co na tym zyskuje klient?

Za przykład posłuży mi w tym miejscu giełda transportowa, czyli portal w sieci , bardzo podobne do klasycznej, finansowej giełdy, w jakim są kolekcjonowane i wymieniane dane tyczące się spedycji i przewozu ładunków. Tego typu giełda ładunków umożliwia przedsiębiorcom głównie na optymalizację kosztów i zwiększenie zysków, poprzez całkowite wykorzystanie miejsc ładunkowych w każdym transporcie. Wyobraźmy sobie następującą sytuację – chcielibyśmy przetransportować nieduży ładunek z punktu A do punktu B, nie posiadamy jednak własnego samochodu, a żaden ze znajomych nie jest w stanie nam pomóc. Sprzęt, który będziemy chcieli przewieźć nie nie zajmuje dużo miejsca, więc nie kalkuluje się nam wynajęcie ogromnego transportu, który będzie obciążał nasz portfel.

W tym przypadku z pomocą przychodzi nam giełda (przejdź do artykułu) transportowa, w której możemy zobaczyć informację tyczące się spedycji i tras, które organizują obecne na giełdzie przedsiębiorstwa, sprawdzić miejsce początkowe i docelowe, zapytać się o dostępność przestrzeni ładunkowej, a następnie przesłać zapytanie bezpośrednio do firmy transportowej.

Nie masz pewności co do tamtego tematu? Po prostu sprawdź szczegóły opublikowane właśnie na tej stronie. Wszystko zostało dogłębnie przedstawione.

Nie jest to ciężkie, prawda?

Korzystanie z giełdy w ten sposób to według dużej grupy ekonomistów idealna realizacja teorii win-win – wygrywa i klient, jaki jest w stanie zaoszczędzić czas włożony w poszukiwania firmy przewozowej i pieniądze na wynajmowaniu osobnego transportu, a również wygrywa przedsiębiorca, jaki będzie mógł liczyć na konkretny zarobek dzięki dodatkowym zleceniom i zmniejszenie pustych przewozów.

Tagi: ,