W jaki sposób legalnie oddać swój samochód?Kiedy nasze auto służy nam przez lata i długo nie zmieniamy pojazdu, możemy go doprowadzić do stanu, w którym korzystnym wyjściem jest wyłącznie złomowanie auta. Jeżeli zależy nam na zarobku ze sprzedaży możemy spróbować poszukać kogoś, kto spróbuje odrestaurować auto lub oddać je do punktu demontażu. Jak zgodnie z prawem oddać do złomowania stare samochód?

Po pierwsze należy sprawdzić, w jakim miejscu możemy złomować nasze auto. Działalność stacji demontażu musi zostać potwierdzona przez marszałka województwa, w związku z czym na stronie danego urzędu na pewno odnajdziemy listę zaufanych stacji. Rzecz jasna możemy także sprawdzić oferty online na innych stronach, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę, takie jak między innymi „złomowanie pojazdów” uzupełniając o nazwę interesującego nas miasta, przykładowo: „złomowanie pojazdów Toruń”. Często tego typu miejsca zwane są po prostu auto złomami, dlatego warto sprawdzić również takie hasła jak, np.: „auto złom Krosno” – klik czy „auto złom Gdańsk”, zależnie od tego gdzie chcemy złomować pojazd. Należy po prostu wpisać go obok nazwy usługi. W odpowiedzi otrzymamy dużą ofertę. Jeśli zależy nam na jak najbardziej korzystnym zysku warto sprawdzić koszty w kilku miejscach.

złomowanie pojazdów

Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com

Zyskamy pewność, że wybrana stacja demontażu jest najlepsza. Trzeba pamiętać, że główną rzeczą, jaka wzięta jest pod uwagę staje się waga. Pojazd musi ważyć przynajmniej 90% tego, jaka liczba zapisana jest w dowodzie. Jeśli waga jest niższa oddający musi dopłacić. Przedsiębiorstwa złomujące pojazdy niejednokrotnie posiadają lawety, dzięki którym niedziałające auta można zawieźć do punktu. W stacji demontażu otrzymujemy wszystkie istotne dokumenty potrzebne do wyrejestrowania. Właściciel dostaje na to 30 dni.

Jeśli pragniesz szybko znaleźć pokrewne teksty odnoszące się do tego problemu, zobacz dodatkowe info na innej tego typu witrynie.

Jest to niezwykle istotne i nie można o tym zapomnieć. Jeśli nie wyrejestrujemy samochodu ciągle będziemy właścicielem, w związku z tym możemy zapłacić wysoką karę za niepłacenie ubezpieczeń.

W dodatku nowy właściciel, kiedy sprzedamy auto (sprawdź nas) może nie rejestrować pojazdu i przeznaczyć na części. W Polsce jest to praktyka nielegalna. Oczywiście powinno się wspomnieć również o tym, że auto może być wykorzystane do przestępstw. Aby nie dotyczyły nas te problemy należy pamiętać o okresie wyrejestrowania.
Często zdarza się tak, że stare auto, którego nie możemy sprzedać, zalega w naszym garażu i zbędnie zajmuje miejsce, ponieważ nie wiemy do z nim zrobić. W tego typu sytuacji najlepszym rozstrzygnięciem jest złomowanie auta. Legalnym sposobem jest przekazanie pojazdu do stacji demontażu. Należy korzystać z tej możliwości i z zyskiem pozbyć się niepotrzebnego sprzętu. Czytaj też
Tagi: , ,