Masaż jako konieczny element wpływający na odchudzanie


Specjaliści z dbałości o nasze zdrowie i wspaniałe samopoczucie w każdym miejscu szukają elementów wspierających odchudzanie. Analizy pokazały, że jednym z nich jest masaż przeprowadzany w odpowiedni sposób. Nie można jednak wyolbrzymiać jego dobroczynnego wpływu.

Warto

masaż

Autor: http://sxc.hu/
Źródło: http://sxc.hu/

jednak zauważyć, iż masaż sam w sobie nie pomaga zrzucić zbytecznych kilogramów, ale jest koniecznym dodatkiem prawidłowych kuracji odchudzających, wspierającym modelowanie ciała oraz zachowanie idealnej figury tuż po diety. Dlatego też można robić masaż całego ciała albo też masaż fragmentaryczny, na przykład brzucha, pośladków czy ud. Wyodrębia się wówczas trzy jego rodzaje, w zależności od celu, jaki chce się pozyskać. Masaż odchudzający ma na celu zminimalizowanie tkanki podskórnej poprzez jej rozbicie, modelujący – poprawę kształtu sylwetki,przede wszystkim w obrębie ud, pośladków i brzucha oraz antycellulitowy – dbający o lepszy wygląd obszarów skórnych opanowanych cellulitem. Na pytanie, w jaki sposób masaż wpływa na odchudzanie, należy udzielić odpowiedzi, iż wspiera on gospodarkę wodno-elektrolitową, ułatwia krążenie krwi, dotlenia, usprawnia usuwanie toksyn z ciała. Masaż, polegający na robieniu mocnych i cyklicznych ruchów, efektywnie redukuje tkankę podskórną, a także pomaga zlikwidować guzki i złogi tłuszczowe. Oddziałuje on na odchudzanie również ze względu na regularną stymulację tkanki łącznej. Włókna odpowiadające za napięcie skóry powodują wtedy, że staje się ona bardziej sprężysta.

Kolejną wspaniałą zaletą jest oddziaływanie masażu na przepływ krwi, co powoduje minimalizację obrzęków, poprawę ukrwienia skóry, tkanki podskórnej i mięśni, dokładniejsze dotlenienie i niemal natychmiastowe pozbywanie się toksyn z organizmu. Zaś, skóra sprężysta, napięta i pozbawiona opuchnięć wpływa na całość prezentacji naszej figury, sprawiając, że wygląda ona bardziej smukło i atrakcyjniej.
Masaż w procesie starania się o idealną, zdrową i szczupłą figurę, zapewne nie zastąpi diety i gimnastyki, jednakże nie ma wątpliwości, że jest on znaczącym i dającym niesamowite skutki dodatkowym elementem do naszej terapii. Powinno się bowiem nie zapominać, że odchudzanie to nie bezsensowne zrzucanie wagi, ale też dbałość o zdrowie, kondycję naszego organizmu oraz samopoczucie.