Czy Twoja latorośl jest stworzone uprawiać sport?Twoje dziecko już od małego przejawia zainteresowanie sportem. Od kiedy pamiętasz jest bardzo aktywne i nie nie męczy się tak szybko, jak inne dzieci.Kiedy wszyscy są już totalnie zmęczeni, ono nie chce kończyć gry.

Myślisz czy to chora ambicja czy też aby coś jeszcze, coś, co zaprocentuje w przyszłości. Sądzisz, że być może twoje dziecko jest stworzone do sportu?

Zastanów się. Jeśli dojdziesz do wniosku, że jest to wielce prawdopodobne masz przed sobą sporo

Dziecko z piłką i miotłą

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

pracy. Najważniejsze to musisz się zastanowić, jaki rodzaj sportu jest dla twojego dziecka najlepszy. Najważniejsze w tej sytuacji będzie twoje wyczucie, lecz także głównie to, jaką aktywność dziecko lubi najbardziej. Jeśli lubi motory i samochody nie przekonuj go by grał w szachy. Zamiast tego kup mu potrzebne poradniki i książki o sportach motorowych. Niech dowie się, na czym to polega, ponieważ w innym razie zostając w sferze fantazji może mieć złe wyobrażenie o tej dziedzinie. Więcej o sportach motorowych i walki jest tutaj: podręczniki o sportach motorowych.

Może być jeszcze gorzej z twojego punktu widzenia, gdy twoja pociecha zapragnie, by być karateką albo bokserem. Na początku tego typu sport wydaje się nie do zaakceptowania dla ciebie. Sądzisz, że jeszcze karate może jakoś dasz sobie z tym rade, jednak boks… Nie ma mowy. Jednakowoż, jeśli twoje dziecko interesuje się ta formą sportu nie możesz mu zabraniać o tym myśleć. Jednakże, podobnie, jak to miało miejsce z jego zainteresowaniami motoryzacją, tak samo w tym wypadku

Dwójka bawiących się dzieci

Autor: Chelssie L. Ivanova
Źródło: http://www.flickr.com

dobrze jest zakupić dziecku niezbędne książki, podręczniki o sportach walki. niech dowie się jak to wygląda w rzeczywistości.

Możesz też sama go namówić do którejś lubianej przez ciebie formy aktywności. Może ty także trenowałeś coś za młodu. Coś było twoją pasją. A może nadal trenujesz. Możesz całkowicie inaczej, kupić mu książki i poradniki o tenisie i badmintonie (Więcej o tym przeczytasz tu: poradniki o tenisie i badmintonie), a później zabrać go na kort, samemu spróbować, aktywnie spędzić czas. Może to będzie coś co polubi. Próbować nie zaszkodzi, szczególnie, iż nawet w momencie gdy te wszystkie plany spełzną na niczym, a twoje dziecko nadal będzie szukać swojej sportowej drogi, to równocześnie będzie bogatsze w nowe doświadczenia, które przydadzą się w przyszłym życiu.
Tagi: , , , , , ,