Jak kupić sprawne, używane auto?


Posiadanie samochodu zdecydowanie poprawia wygodę życia. Przestajemy być uzależnieni od komunikacji miejskiej, roweru, swoich nóg lub pomocy rodziny, jaka nie zawsze ma dla nas czas. Nareszcie możemy jechać gdzie i kiedy chcemy, nie przejmując się, że tramwaj nie dojeżdża do celu, tylko znowu będziemy musieli jeszcze parę minut szukać właściwej ulicy albo że nie wypada jechać rowerem na ważne spotkanie. Nie każdego jednak stać na nowy samochód, toteż ogląda auta używane.

auto na sprzedaż

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Można pośród nich znaleźć naprawdę dobre modele, trzeba tylko wiedzieć, co mieć na względzie.

Na początku należy zadać sobie pytanie – czego poszukuję? Jedni bowiem nastawieni są tylko na 4-drzwiowe diesle, inni natomiast nie wzgardziliby samochodem dwudrzwiowym, który chociaż nie jest tak wygodny, to o wiele tańszy i jako pierwsze auto może się rewelacyjnie spisać. Istotne pytanie dotyczy również skrzyni biegów. Wiele pań oddałoby wszystko, by nie być zmuszonym walczyć z ręczną skrzynią biegów, tylko kupić sobie automat. Z drugiej strony mężczyźni nie wyobrażają sobie jeżdżenia bez wrzucenia na czwórkę czy piątkę, gdyż zmiana biegów daje im wielką przyjemność. Jeżeli będziemy dzielić samochód z partnerem czy partnerką, musimy dogadać się w tej kwestii, by nikt nie czuł się stratny. Więcej na

Gdy odpowiemy sobie na niniejsze pytania, trzeba sprawdzić stan techniczny podobającego nam się pojazdu. Najlepiej jest iść z zaprzyjaźnionym mechanikiem, jeżeli jednak nie przeczytaj więcej tutaj mamy takiej ewentualności, musimy sami skontrolować kilka elementów, np. przebieg, stan samochodu pod maską lub uszkodzenia lakieru. Powinniśmy też uruchomić auto oraz posłuchać jak pracuje silnik – spod maski nie powinny dochodzić żadne niepokojące szmery. Nie można podchodzić do tego emocjonalnie, tylko krok po kroku wszystkiemu starannie się przyjrzeć, także dokumentom pojazdu.

Czy czujesz chęć przeglądnąć na nowej witrynie nasz aktualny artykuł (http://www.pitbike.pl/kategoria/15-czesci-pit-bike)? Mamy nadzieję, że tak. Zatem zapraszamy do lektury.

Warto też spytać obecnego właściciela o podchodzenie auta, terminowość wykonywanych przeglądów lub liczbę poprzednich użytkowników pojazdu.

W decyzji może pomóc strona o motoryzacji. Na takich portalach internetowych znajdziemy sporo praktycznych porad, np. które samochody mało palą czy jakie udogodnienia znajdziemy w określonych modelach pojazdów. Warto jest odwiedzić chociaż kilka nadmienionych stron, a z pewnością wzbogacimy naszą wiedzę o istotne informacje i zakup używanego auta już nie zrobi nam żadnej trudności. Zobacz też .