Kobieto – nie daj się pokonać chorobie i badaj się regularnie u ginekologa!Wizyty u lekarz to zdecydowanie nic przyjemnego – oczywiście pomijamy osoby., które najprawdopodobniej są hipochondrykami lub mają inne tego rodzaju zaburzenia, jednak w większości przypadków raczej nikt nie lubi chodzić do lekarza. Z jednej strony zwykle unikamy tego jak możemy, z drugiej jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że bez wątpienia lepiej jest zapobiegać niż leczyć – chyba każdy z nas zna to powiedzenie, jednakże ze stosowaniem go w praktyce niestety zazwyczaj bywa już nieco gorzej. Tymczasem regularne badania często pozwalają na wcześniejsze wykrycie różnego rodzaju schorzeń i wcześniejsze rozpoczęcie leczenia – a nie da się przecież zaprzeczyć, że w takich przypadkach o wiele łatwiej jest o wygranie z chorobą.

zdrowie - landszaft

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Nie inaczej jest z wizytami u ginekologów – każda z nas powinna przynajmniej raz w roku pójść się przebadać. Fotel ginekologiczny wcale nie jest taki straszny jak Ci się wydaje – wystarcza znaleźć dobrego lekarza, przy którym będziesz się czuć swobodnie.

Wtedy nawet lampa z lupą, która naprawdę wygląda przerażająco, nie będzie taka . Odpowiednie podejście lekarza do pacjentki to praktycznie połowa sukcesu. Jeżeli nie będziesz się wstydziła swojego lekarza i nie będziesz bała się zadawać nawet najbardziej prostych pytań, wówczas oczywiście każda wizyta będzie przebiegała w dobrej atmosferze, a z Twoim zdrowiem będzie wszystko w jak najlepszym porządku.

Dodatkowo powinnaś zwracać wyjątkową uwagę na wyposażenie gabinetu – o ile dla przykładu lampa z lupą jest na wyposażeniu niemal każdego gabinetu, o tyle już koagulator niestety nie jest normą.

Tymczasem jeżeli będziesz chciała, aby lekarz dobrał Ci odpowiednie tabletki antykoncepcyjne, koagulator jest do tego właściwie niezbędny. Nie chcemy już przypominać o takich oczywistościach jak odpowiednia higiena – zwracaj uwagę na to, czy lekarz – strona polecana w temacie – (zobacz również – podologia gliwice) używa jednorazowych narzędzi, czy zakłada rękawiczki jednorazowe lub fotel ginekologiczny jest zabezpieczony warstwą jednorazowego papieru. Najczęściej nie zwracamy na takie kwestie większej uwagi, a bez wątpliwości powinny być one normą we wszystkich gabinetach lekarskich.
Zadbaj o to, żeby przynajmniej raz w roku znaleźć czas na przejście się do ginekologa. Zrób chociaż cytologię i badania piersi – dzięki takim stałym wizytom doktor będzie mógł w porę zdiagnozować ewentualne kłopoty z Twoim zdrowiem i szybko zareagować, co zazwyczaj jest kluczem do sukcesu. Jeżeli zależy Ci na własnym życiu oraz na Twoich bliskich, bez wątpliwości powinnaś regularnie chodzić na takie wizyty.

Tagi: , , ,