Biofeedback – nastaw mózg na dobre fale!Chwilami wydaje się nam, że działamy w zwolnionym tempie. A przecież chcielibyśmy tyle zrobić! Być niezawodnym w pracy, w szkole, łatwiej opanować obcy język. Jak to zrobić?

terapia

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Zwyczajnie: ćwiczyć umysł! Ale… jak to robić? Bez obaw, coraz więcej gabinetów psychologicznych zapewnia nam specjalny trening, tzw. biofeedback.

Metoda nie jest nowa. Amerykańscy naukowcy opracowali ją w latach 60. To przy jej pomocy, piloci mieli sprawniej przyswajać nowe informacje i błyskawicznie reagować na zagrożenie. Następnie okazało się, iż biofeedback kryje masę innych zastosowań. Obecnie trening to metoda wspomagająca pracę psychologów, psychiatrów czy neurologów, ale również specjalistów innych dziedzin medycyny np. kardiologów.

Na jakich działaniach opiera się biologiczne sprzężenie zwrotne? W trakcie klasycznego neurofeedbacku psycholog przymocowuje do naszej do głowy elektrody. Dostarczają one do komputera dane na temat aktualnego stanu umysłu badanego.

Zachęcamy Cię do przeczytania nowego artykułu na zbliżony temat – w nim odnajdziesz ekstra wiadomości. Zatem idź do serwisu wina australijskie i ciesz się nimi.

Tam, widać wykresy, które na bieżąco ulegają zmianom. Należy miarowo oddychać, skupić się, by mieć wpływ na zapis, czyli na procesy fizjologiczne swojego organizmu. W rezultacie może poprawić nie tylko jakość codziennego życia, lecz też pozytywnie wpływać na kondycję fizyczną.

pomoc

Źródło: flickr.com

Metoda biofeedback to dobre rozwiązanie:* Dla zapracowanych – usprawnia pamięć oraz koncentrację. Zwiększa odporność na stres i silny wysiłek umysłowy* Przy problemach neurologicznych – np w zaburzeniach pamięci, migrenach, zmęczeniu, depresji, uzależnieniach, niepełnosprawności intelektualnej.

* Dla osób w starszym wieku – wzmacnia pamięć, jest pomocna w chorobie Parkinsona, wczesnych stadiach Alzheimera, po udarach mózgu.
* Dla dzieci – w dziecięcym porażeniu mózgowym, dysleksji i dysgrafii, zespole Aspergera.

Dzięki uporządkowaniu współdziałania obu półkul myślimy bardziej twórczo i potrafimy uczyć się bez stresu. Metoda jest bezpieczna, przyjemna i – co istotne – prawidłowo nadzorowana przez specjalistę nie ma żadnych ubocznych skutków.

Widzisz obecnie interesujący artykuł, ale bez obaw kliknij także pomocny serwis (http://www.securityservice.pl/pl/kontakt.html), a znajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

W związku z tym, jeśli jesteśmy ciekawi w jaki sposób zwiększyć potencjał swojego umysłu, jak pomóc sobie w leczeniu wszelakich schorzeń a także nadążyć za dzisiejszym światem – terapia biofeedback jest stworzona dla nas!

Tagi: , , ,