Kilka porad i wskazówek dla ludzi którzy chcą samodzielnie pomalowanie swojego auta.Wielu ludzi samodzielnie lubi wykonywać wiele prac przy swoim samochodzie, jednak na prace malarskie porywa się raczej niewielu. W przypadku stłuczki czy zarysowania dla większości zdecydowanie bardziej wygodne będzie przekazanie samochodu do lakiernika i wykonanie tam prac, niż próba samodzielnego pomalowania auta.

kliknij i sprawdź

Autor: Dhinakaran Gajavarathan
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczywiście, żeby można było zacząć myśleć o takich pracach, to przede wszystkim trzeba mieć przygotowane miejsce do tego, zaopatrzyć się w cały wymagany sprzęt, a także zdobyć choć trochę podstawowych informacji w tym temacie.

Zapewniamy Ci dostęp za darmo (http://www.mbox-bagazniki.pl/pl/c/Bagazniki-na-goly-dach/24) do następnych treści, jeżeli wpisy opisane na tej witrynie bardzo Cię porwały. Zatem nie zwlekaj!

Z tym ostatnim nie powinno być problemu, porady lakierowanie samochodu są do znalezienia w niejednym serwisie internetowym, a w razie jakichkolwiek wątpliwości można również zapytać innych na jednym z wielu for tematycznych. Pozyskanie odpowiednich wiadomości jest bardzo ważne, bo lakierowanie samochodu jest procesem składającym się z paru kolejnych etapów, i jakiekolwiek zaniedbanie na którymś z nich może spowodować niepowodzenie wszystkich prac.

Na początek trzeba zacząć od zebrania całego potrzebnego sprzętu. Niezbędne będą materiały do ścierania, bardzo potrzebne do dobrego przygotowania karoserii, kompresor z pistoletem lakierniczym, a oprócz tego odpowiednie rozpuszczalniki i lakiery. Jeżeli wszystkie wymagane urządzenia i materiały już się skompletuje, to przystąpić można do przygotowania samochodu. Części, które mają nie być pokryte lakierem trzeba dobrze zabezpieczyć, a całą resztę dokładnie wyszpachlować i wyszlifować papierem ściernym.

Samochód BMW

Autor: ralev_com
Źródło: http://www.sxc.hu
Po uzyskaniu dobrej powierzchni trzeba ją dokładnie przeczyścić przy pomocy benzyny, i po zakończeniu tego etapu można przystąpić do prac malarskich. Malowanie najlepiej wykonać przy pomocy pistoletu który się podłącza do kompresora, pokrywając karoserię równomierną warstwą lakieru z niewielkiej odległości.

Najczęściej do uzyskania odpowiedniej barwy konieczne będzie położenie dwóch warstw, po uzyskaniu właściwej barwy można jeszcze całość pokryć twardym, chroniącym przez uszkodzeniami mechanicznymi bezbarwnym lakierem.

Tagi: , , ,