Co sprawdzić, jeśli chcesz wyszukać firmę, jaka profesjonalnie zajmie się brakowaniem dokumentów?W każdej firmie trzymane są tajne dane, jakie nie mogą być udostępnione. Należą do nich m.in. faktury za dokonane usługi, wydruki komputerowe lub nawet ręczne notatki, tworzone podczas pracy. Trzeba zatroszczyć się o to, aby były rzetelnie niszczone i nikt nie miał do nich dostępu po tym, jak przestaną być nam przydatne. Z tej racji konieczna nam będzie sprawdzona firma, jakiej specjalnością jest niszczenie dokumentów. Czym musi się charakteryzować, by korzystanie z jej usług było dla nas wygodne i bezpieczne?

W pierwszej kolejności firma taka musi gwarantować odbiór dokumentacji dokonywany według konkretnej procedury (więcej: recykling (odkryj więcej) dokumentów). Najważniejsze tutaj jest podstawienie pojemników w wyznaczonym przez klienta dniu, tak, by mógł wszystko starannie spakować. Pełne pojemniki zabierane są przez kierowców, których obowiązkiem jest ich zaplombowanie – oczywiście przy kliencie. Dodatkowo odbiór jest pokwitowany na właściwym formularzu. Do transportu najczęściej przeznaczone są pojazdy ciężarowe, które umożliwiają jednorazowy odbiór i załadunek przygotowanych pojemników oraz – co ważne – mają system GPS, by móc je w błyskawiczny sposób znaleźć w przypadku awarii. Kierowcami mogą być jedynie osoby niekarane. Będą odpowiednio przeszkolone, tak, aby były stosownie przygotowane na każdą sytuację i wiedziały, co zrobić np. w czasie wspomnianej usterki.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jak odbywa się samo brakowanie dokumentów? Po zdjęciu plomby i rozpakowaniu załadunku nad taśmociągiem dokumentacja przekazywana jest do właściwej maszyny umożliwiającej ich mechaniczne niszczenie. Dokumenty są cięte, mieszane i sprasowane, zaś cały proces jest pod koniec kontrolowany, tak by upewnić się, iż wszystko poszło jak trzeba. Klient dostaje certyfikat informujący o zrealizowaniu niszczenia dokumentów. Do tego w wielu firmach zdobyte surowce są poddane recyklingowi, aby można je było ponownie wykorzystać i przyczynić się do ochrony przyrody.

Niszczenie dokumentów przy pomocy profesjonalistów to gwarancja, iż kluczowe dane z firmy bądź dane (zobacz bazy danych osobowych) osobowe klientów nie będą ujawnione i firma nie zostanie oskarżona o działalność niezgodną z prawem. Dlatego dobrze jest o to zadbać, jeśli nie chcemy mieć problemów i cieszyć się dalszym, sprawnym funkcjonowaniem.

Tagi: ,