Doskwierający problem – odcisk na nodze. W jaki sposób sobie z nim radzić? Jakie mamy sposoby? Czy możemy sobie z tym poradzić osobiście?Główną przyczyną pojawiania się odcisków jest żle dopasowane buty. Kobiety z reguły nabywają buty, które przykładowo są o numer za małe. Dzieje się tak,bo dana para butów doskonale nam się będzie podobać i nie widzimy odmiennej możliwości niż ich zdobycie – nie zwracając uwagi na rozmiar.

na kozetce u podologa

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Co więcej często dobieramy buty, które potrzebuje nienaturalny układ naszej stopy, tj.

Wejdź na ten odnośnik, by poznać analogiczne materiały. Przykładowo zobacz serwis (https://pl-pl.facebook.com/13tattoopl), który proponuje intrygującą Cię tematykę, a na pewno się nie rozczarujesz.

obcasy. Wskutek noszenia tego typu butów zmienia się sposób nacisku na stopę generowany w czasie naszej podróży. W tym wypadku obciążona będzie jej przednia część, w sferze której może dojść do powstania odcisku. Wiele z nas nie godzi się na wymianę butów na te o płaskiej podeszwie i w związku z tym bolesne odciski zlokalizowane na spodzie stopy nie znikają.

W tym przypadku można udać się do podologa – specjalisty od stóp, który zna się na ich wyglądzie a także będzie umiał rozróżnić rozmaite dolegliwości, które mogą dotknąć tę partię naszego ciała. W trakcie takiej wizyty podolog podolog gliwice dokonuje tzw. pedicure leczniczy dzięki któremu odcisk ma szansę zostać całkowicie zlikwidowany bez szkody dla naszego zdrowia – link. Inną metodą jest usuwanie odcisków w domu, na własną rękę. W tym celu niezbędne jest zmiękczenie stwardniałej skóry stóp tak, aby odcisk stał się miękki i łatwy do zlikwidowania. Do określonej miski dodaj odrobinę soli do stóp, a potem wlej do niej trochę ciepłej wody – tak abyś mogła w niej zupełnie zanurzyć stopy. Po upływie dwudziestu minut dokładnie osuszaj stopy za pomocą ręcznika.

Jeśli odcisk jest mały i płytko umiejscowiony – starczy, że wykorzystasz ostrą tarkę do stóp. Modzel w mgnieniu okabędzie znikał z powierzchni twojej stopy. Jeśli jednak jest on zupełnie duży i dość głęboko umiejscowiony – niezbędne będą odpowiednie cążki do pozbywania się odcisków. Znajdziesz je w prawie wszystkich drogeriach.

Odcisk należy usuwać niezwykle uważnie, tak aby nie uszkodzić zdrowej tkanki. Po zabiegu na pewno unikaj zakładania niekomfortowego obuwia. Taki banalny zabieg naprawdę ma szansę stworzyć efekty, ale czy tak się stanie zależy od stopnia zaawansowania wybranej zmiany na stopach.

Tagi: , , , , ,