Poprawny montaż progu

0 Comment


Chłodny przedsionek jak też podmuchy wiatru spod progu w ogóle nie muszą oznaczać, że dobraliśmy drugorzędne drzwi wejściowe do mieszkania. Częstym powodem nadciągającego zimna jest niepoprawnie zainstalowana stolarka drzwiowa, niedostatek izolacji termicznej pod podłogą.

przykładowe produkty

Autor: Wendy
Źródło: http://www.flickr.com
Wytwórcy stolarki ścigają się w zapewnieniu drzwiom jak najwyższych parametrów termoizolacyjności, jednak parametry te mogą być spełnione tylko, gdy montaż drzwi (godna polecenia strona) będzie należycie zrealizowany.

Jeśli masz zamiar być na bieżąco w tym temacie, to przyda Ci się najnowsza publikacja. Wyszukasz ją pod wskazanym tutaj linkiem. A jeśli będziesz miał pytania, szybko na nie odpowiemy!

Porządnie zamontowany próg zatrzyma ciepło w korytarzu. Na skutek tego nagrzewanie tego pomieszczenia okaże się zbędne bądź zużytkujemy dużo mniej prądu na ogrzanie go. Odpowiedni montaż progu zrealizować możemy tak w czasie montowania pierwszych drzwi wejściowych do domu, jak również przy wymianie starych drzwi na nowe.

Kiedy próg skrzypi, to objawy mogące świadczyć o tym, że przypuszczalnie w czasie instalowaniu progu drzwiowego popełniono błędy. Symptomem nieprawidłowo zamontowanego i zaizolowanego progu drzwi zewnętrznych jest gromadząca się na styku z ościeżnicą woda. W zimie zaniepokoić winien nas też widok osadzającego się pod progiem szronu. Zaś skrzypienie jak też odkształcanie się progu mogą świadczyć o jego niestatecznym zamocowaniu, co nawet po niedługim okresie użytkowania może zmniejszyć szczelność przylegania drzwi do dolnych części ościeżnicy jak też powodować przedmuchy spod progu.

zamknięte drzwi

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach standardem staje się zastosowanie progów z przegrodą termiczną, jakie montuje się w kanale przygotowanym wcześniej w podłodze pod drzwiami. Progi termiczne posiadają wypełnione powietrzem przegródki, które zapewniają właściwą izolację powyżej poziomu posadzki. Nie zabezpieczą one jednakże przed przenikaniem chłodu pod podłogą, z tej przyczyny też przestrzeń pod progiem powinna zostać wypełniona tworzywem termoizolacyjnym aż do warstwy cementu znajdującej się niżej ocieplenia podłogi. Całość ocieplenia wymaga dodatkowo hydroizolacji od strony zewnętrznej. W nowo pobudowanym budynku ze wstawieniem drzwi wejściowych powinniśmy zaczekać do chwili ukończenia „mokrych” robót budowlanych. Błędem w sztuce jest montowanie drzwi na tymczasowych podporach, przed wylaniem podłóg, albowiem dojść może do naruszenia konstrukcji futryny. Podobny sposób przymocowania drzwi ma także ujemny wpływ na solidność progu.
Tagi: , , ,