Co począć z autem, jakie nie nadaje się do używania? Czy należy dać je na złom?

0 Comment


Jak samochód ma wciąż jeszcze jakąś wartość, to bez wątpienia będzie ktoś zainteresowany, żeby je kupić. Ale i tak wszystko jest zależne od wyceny. Na rynku funkcjonuje bardzo dużą ilość handlarzy, którzy zajmują się skupowaniem aut popsutych, zaniedbanych oraz powypadkowych.

Łatwo można także z nimi nawiązać kontakt, bo ogłaszają się w sieci, przykładowo auto złom Kraków, lecz również w różnych środkach przekazu, jak gazety regionalne czy stacje benzynowe. Jak samochód parkuje na widoku, pod gołym niebem, to jest szansa, iż kupiec znajdzie się bez naszej ingerencji. Da nam swoją wizytówkę. Przy sprzedaży auta tak właściwie najmniej ważne są pieniądze, jednak bardziej liczy się bezbłędne rozpisanie umowy, jaka musi posiadać dokładne dane nabywcy. Sprzedaż takiego pojazdu należy w miarę szybko zgłosić do wydziału komunikacji jak również u ubezpieczyciela. Czasami jest też tak, że nieuczciwy nabywca nie przerejestrowuje pojazdu na swoje nazwisko, zaś potem gdzieś porzuca to niewiele warte auto. Sprzedawca, jaki nie zapisał w poprawny sposób, kto od niego zakupił auto, będzie zmuszony przez długi czas płacić OC za pojazd, który już od dawna nie istnieje.

skupowanie auto powypadkowych

Autor: bettyx1138
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy więc pojazd nie ma już żadnej wartości, to dość łatwym rozwiązaniem jest wydanie go na złomowisko, przykładowo na złomowanie pojazdów Świdnica. Kompletne pojazdy zabierane są najczęściej bezpłatnie, a dosyć często, kiedy dostarczymy je tam własnym sumptem, to możemy także liczyć na niewielki bonus, na przykład w kwocie kilkuset złotych. Także w tym przypadku kwota, którą dostajemy za pojazd, nie jest najistotniejsza. Stacja demontażu pojazdów, do której dajemy auto (profesjonalna regeneracja i naprawa zacisków), musi posiadać upoważnienie wojewody do wystawiania zaświadczeń o kasacji pojazdu.

Tego typu dokument jest potrzebny, by wyrejestrować samochód. Właściciel samochodu lub osoba do takiego typu czynności upoważniona musi przedstawić do wglądu dowód osobisty, tablice rejestracyjne, a także inne rzeczy jak dowód rejestracyjny samochodu, kartę pojazdu (jeśli była wydana).

Jeśli chcesz zdobyć zbliżone dane na omawiany wątek to odkryj więcej tu (https://c-l.pl/), gdyż odnajdziesz tu jedynie interesujące informacje na ten temat.

Samochodów oddanych do demontażu, na przykład w auto złom Katowice nie da się już znowu zarejestrować.

Tagi: , , ,