Które akcesoria dla noworodka wybrać


Młoda mama ma sporo dylematów i całkowicie wcześniej nieznane trudności. Podobnie młody tata, chociaż zależy oczywiście, jak jest zaangażowany w wychowywanie dziecka. Przyjście na świat potomka to niezmiennie coś więcej niż ogromne wydarzenie, to zmiana o sto osiemdziesiąt stopni, unikalna i niezwykła. Całe życie ulega odmianie, a młodzi rodzice stają się nagle odpowiedzialni za swoją pociechę. To z jednej strony bardzo stresująca świadomość, z drugiej wielkie spełnienie. Młodzi rodzice są zmuszeni dopilnować wielu rzeczy – począwszy od potrzeb najbardziej podstawowych, po te najbardziej wartościowe, emocjonalne.

noworodek

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
A wszystko rozpoczyna się już na długo przed przyjściem na świat najmłodszego w rodzinie. Gdy dowiadujemy się jakiej płci będzie nasze dziecko możemy niezwłocznie rozpocząć konkretne przygotowania.

Zobacz także inne archiwum treści podnoszących niniejszy wątek – nie obawiaj się – wejście za darmo, zatem kliknij ten odnośnik!

Do zrobienia jest wiele, powinniśmy kupić wszystko, co niezbędne: smoczki silikonowe (link do strony z akcesoriami dla dzieci), wózek, łóżeczko, butelkę niemowlęcą czy pieluszki – . Gdyby opisać wszystko, co musimy zakupić zebrałaby się pokaźna liczba różnych rzeczy. Najistotniejsze to pamiętać o podstawach i nie panikować za bardzo, na pewno uda się wszystko na czas zakupić.

Bardziej od przedmiotów do nabycia istotniejsze jest przygotowanie emocjonalne. Wiadomo, że niepokój ustąpi miejsca radości, lecz nie myślmy, iż będzie to okres bezproblemowy do ogarnięcia. Wiele młodych mam odczuwa tak zwaną depresję poporodową, ojcowie zaś mogą czuć się odstawieni w kąt przez swoje małżonki (właściwie, co się dziwić, dziecko wychodzi na pierwszy plan). Te początkowe kłopoty mijają i zamiast się zamartwiać zaczynamy w pełni radować się, że mamy takie wspaniałe dziecko. Wiadomo, że z każdym kolejnym dzieckiem jest łatwiej. Najgorszy jest pierwszy raz, bo wszystko jest zupełnie nieznane, a rola, jak i odpowiedzialność, wielka. Jednakowoż kolejne dzieci to już mniej

dziecko

Autor: kala blankenship
Źródło: http://www.flickr.com

zdenerwowania, a większa radość, zwłaszcza, gdy nasze starsze dzieci mogą już się opiekować swoim młodszym rodzeństwem.

Ciężko właściwie odnaleźć bardziej rewolucyjny moment w życiu. Żaden ślub, wyjazd lub inne zdarzenie nie jest tak niezwykłe. Dla jednych będzie to trochę trudne, kiedy nie planowali posiadać dzieci, inni czekają na to z utęsknieniem, jak na najbardziej istotne wydarzenie w życiu. Jedni, jak i drudzy wejdą w nową rolę, możliwe, że nawet Ci bardziej zaskoczeni i nieprzygotowani szybciej przyzwyczają się do nowej sytuacji. Tak naprawdę nie wiemy, jak się w takim momencie zachowamy, lecz co tu się dziwić – nie jest to mało znaczące wydarzenie tylko jedna z najpiękniejszych chwil w życiu. Pamiętajmy o tym, kiedy będziemy zadręczać się myślą o naszym niepokoju. To normalne zjawisko, przejmujemy się i nam zależy, tak więc automatyczne musimy się trochę podenerwować.