Istotne znaczenie pracowniczych szkoleń oraz przedsiębiorstw w jakich pracują, zalety gier symulacyjnych.O tym, że pracownicze szkolenia odgrywają bardzo istotną rolę w rozwoju zatrudnionych osób wiadomo od dawna. Firmy zyskują dzięki temu znacznie lepiej działającą kadrę, szybciej radzącą sobie w codziennych obowiązkach i kryzysowych sytuacjach. Z kolei zatrudnieni mogą się rozwijać zawodowo, co dla wielu będzie miało bardzo duże znaczenie, a także mają świadomość tego, że są potrzebni a ich praca jest doceniana.

szkolenie

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Spora ilość przedsiębiorców trochę się przed nimi broni, głównie z powodu finansów, ale będą to pozorne oszczędności. Jak widać to po wielu badaniach, każda złotówka wydana na szkolenia pracowników w krótkim okresie czasu zwróci się kilka razy, więc należy zastanowić się, czy nie postawić na dynamiczny rozwój swojej załogi.

Masz ochotę znaleźć więcej na tej witrynie na publikowany problem? Jeśli tak, to bez obawy kliknij tu, a na pewno poczujesz satysfakcję!

Same szkolenia mają bardzo różnorodne zagadnienia, na niektórych uczestnicy poznają ścisłą wiedzę z danej dziedziny, inne, nazywane też miękkimi dotykają takiej tematyki jak twórcze rozwiązywanie problemów czy metody radzenia sobie w stresowych sytuacjach. Wybór odpowiedniego szkolenia powinien być uzależniony od konkretnych potrzeb, bo tylko wtedy faktycznie przyniosą one korzyści.

W ostatnim czasie przedłużeniem szkoleń pracowniczych są gry symulacyjne.

Intrygujący materiał? Jeśli tak myślisz, to kliknij ten link, wyczerpujący artykuł (https://poradniapraxis.pl/), który tam miejscu odnajdziesz, również jest coś ciekawego!

Wykorzystywane są one w coraz większej liczbie najróżniejszych szkoleń i nie tylko podnoszą one jakość samych zajęć, ale również dają uczestnikom możliwość zastosowania zdobytej wiedzy teoretycznej w praktyce. Będzie to wynikać z tego, że samą nawet najlepiej przekazaną teorię bardzo szybko się zapomina, a tym bardziej jak ją trzeba będzie zastosować w rzeczywistych przypadkach.

prezentacja szkoleniowa

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Gry symulacyjne szkoleniowe mają za zadanie umożliwienie pracownikom na to, aby mogli spróbować pod okiem trenera wykonać jakieś zadania związane z uzyskaną wcześniej wiedzą. Co prawda ma to kształt zabawy, ale zabawy która ma swoje odbicie w rzeczywistości, ponieważ wiele z tego typu gier opiera się na autentycznych, prawdziwych zdarzeniach albo sytuacjach (zobacz ofertę). Dzięki takim grom znacznie polepsza się skuteczność szkoleń, bo ktoś, kto podczas gdy rozwiązał jakiś problem z pewnością to lepiej będzie pamiętał, niż gdyby tylko o nim usłyszał.
Tagi: , , ,