Jak osiągnąć ładnie wyrzeźbione mięśnie – sprawdzone tajniki


Duża i urzekająco wyrzeźbiona masa mięśni to cel, jaki sobie stawia wielu kulturystów ćwiczących na siłowni. Osiągnięcie jednak naprawdę spektakularnych rezultatów potrzebuje wielu starań, regularnego wysiłku i prawidłowego odżywiania. Wbrew obiegowej opinii, liczy się nie jedynie to, co jest spożyte przed wysiłkiem fizycznym – jednakowo istotne jest odżywianie się po siłowni.

Napinanie mięśni

Autor: istolethetv
Źródło: flickr.com
Najwięksi kulturyści idealnie wiedzą, iż trening nie jedynie wyrabia mięśnie, lecz – nadzwyczaj w razie przetrenowania – w pewnej mierze jest w stanie je nawet zredukować. Jest tak, gdy organizm zdobywa zbyt mało aminokwasów, by móc w odpowiednim czasie je zastąpić. Dlatego przetrenowanie skutkuje tzw. zakwasami – w rzeczywistości za ból mięśni po treningowy odpowiadają mikro uszkodzenia tkanek mięśniowych.

Dlatego w dzisiejszych czasach należy intesywnie postarać o własne ciało oraz masę mięśniową, nie jedynie chodząc na siłownię. Pomóc są w stanie w tym wypadku specjalnie odżywki potreningowe stworzone specjalnie dla sportowców.

W nowym tysiącleciu warto bowiem zapewnić swemu ciału wszystko to co najlepsze, wymodelować je w pełni zgodnie z własnym gustem. Przed pójściem na zakupy można także popytać o opinię internautów z for poświęconych kulturystyce.

Na rynku są dostępne bardzo przeróżne rodzaje odżywek, które pomagają kulturystom, także takim początkującym, efektywnie wyrobić znakomitą masę mięśniową, która znakomicie się prezentuje w postaci ładnej rzeźby. Są to najczęściej odżywki typu carbo, białkowe , a także witaminowe.

Na pewno ciekawią Cię bonusy. Z przyjemnością zapraszamy Cię do naszego kolejnego tekstu, który dla Ciebie stworzyliśmy. Musisz tylko wejść w link.

Skorzystanie z odżywek zapewniających aminokwasy budują sporą część mięśni szkieletowych i odgrywają istotną funkcję w procesie syntezy budulca mięśni. Natomiast odżywki potreningowe typu carbo, czyli zawierające łatwo przyswajalne węglowodany, bywają potrzebne do przyrostu mięśni w formie naturalnej.

Witaminy i pewne minerały, zwłaszcza potas, mogą stać się prosto utracone w czasie intensywnego treningu (zobacz promocje na białko bcaa sport max) – wtedy na pewno przyda się ich szybkie uzupełnienie. Aby doskonale wybrać odpowiednich odżywek, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z markami robiącymi wyłącznie sprawdzone odżywki dla sportowców.