Profesjonalne środki do czyszczenia samochodu – co należałoby wiedzieć na ich temat?Wszyscy, którzy mają samochód, naczepę lub cokolwiek, co posiada aluminiowe elementy doskonale wie, że ciężko jest aluminium oczyścić. Dlatego firmy które zajmują się robieniem różnego rodzaju środków czyszczących, tworzą płyny, substancje do czyszczenia aluminium. Środki do czyszczenia aluminium mają za zadanie rozpuszczać często stare plamy.

samochód sportowy

Autor: Car leasing made simple
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak po czyszczeniu samochodu takim specyfikiem oczyszczony fragment wygląda jak nowy. Do zazwyczaj używanych produktów zalicza się biały żel, który nie tylko oczyszcza, ale też przywraca pierwotny wygląd aluminium. Używając środków czyszczących aluminium trzeba uważać, są to silne mieszkanki chemiczne, powinniśmy najpierw zrobić próbę w jakimś niewidocznym miejscu, by upewnić się jak dany element zareaguje na wybrany przez nas środek czyszczący. Wiadomo, że część osób nie za bardzo przejmuje się tego typu zaleceniami, ale jeżeli mądrych i odpowiedzialnych ludzi, to będziemy przeprowadzać taką próbę.

Źródło artykułu – rękawica z mikrofibry

Specyfiki do konserwacji czterech kółek i nie tylko

Płyny, proszki do czyszczenia, ogółem środki, którymi oczyszczamy chrom lub aluminium nazywamy bardzo często autokosmetykami. Kierowca wie, że jeżeli sam nie będzie konserwował swojego samochodu, to nikt o jego auto nie zadba. Nie zawsze myjnia jest w stanie oczyścić jakąś plamę sprzed kilku tygodni. A płyny będące właściwą mieszanką dobrze dobranych składników są w stanie wyczyścić chromową powierzchnię w parę minut. Środki do czyszczenia chromu znajdą zastosowanie nie jedynie przy oczyszczaniu chromowanych rzeczy w samochodzie.

Spojrzyj na opublikowany tu (https://www.ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/index.php) artykuł, a niewątpliwie niesamowicie Cię zaciekawi, ponieważ odnajdziesz tam ważne informacje odnoszące się do tego zagadnienia.

Mogą być również stosowane w czyszczeniu chromowanych rzeczy w domach. Środki, które czyszczą chromowe rzeczy nadają im blask, chronią przed szybkim matowieniem.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli, więc mamy auto warto pamiętać o tym, że niektóre części lepiej czyścić ręcznie. Ale nie powinniśmy stosować do tego wody ze zwykłym płynem do mycia naczyń. Tu potrzeba konkretnych kosmetyków do pielęgnacji auta, które nie tylko oczyszczą konkretną część auta, ale też w dużym stopniu ją zakonserwują (odnośnik). Przez, co wóz będzie nam dłużej sprawnie funkcjonował i będzie w dobrym stanie nie tylko w sensie tego, że będzie długo nam służył, ale również dłużej będzie świetnie się prezentował. A jak wiadomo, jeżeli samochód dobrze wygląda to zawsze później łatwiej je sprzedać.

Tagi: , , ,