Jak biżuteria dla dziecka, to w ramach szczególnej okazji, jak na przykład Pierwsza Komunia Święta. Jaką biżuterię wtedy najkorzystniej wybrać?


Z wielu rozmaitych spraw zakresie wychowywania dzieci pewną przestrzeń powinny wypełniać przyjemności. Bez wątpienia większość rodziców z pewnością dba, żeby o swoje dzieci troszczyć się jak najlepiej, żeby troszczyć się o nie jak tylko najlepiej można, w tym samym czasie w tym sensie powinniśmy myśleć o kwestii sprawianiu podarunków.

pomocna strona

Autor: katrien berckmoes
Źródło: http://www.flickr.com
Każde dziecko uwielbia dostawać przyjemne podarunki. A co dopiero, gdy nadchodzi czas na Pierwszą Komunię Świętą. Jakie prezenty dla dziecka są wówczas najlepsze? Być może biżuteria dla dzieci? (kliknij link) Przede wszystkim warto dowiedzieć się, co składa się na biżuterię komunijną? Każdy stwierdzi, że to łańcuszki i medaliki. Równocześnie, to nie tylko jedyny rodzaj biżuterii. Część biżuterii to oczywiście dodatki do ubrania, inna część to prezenty, jakie Twoje dziecko dostanie w momencie sakramentu. Do okolicznościowej biżuterii z pewnością można także wliczyć różaniec. Dobrze wiedzieć, że pójście do pierwszej komunii świętej to przede wszystkim głębokie wydarzenie duchowe i nawet najcudowniejsza biżuteria nie powinna przyćmić tego wymiaru. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na łańcuszek oraz medalik, które przecież już jakiś czas przed uroczystym dniem muszą być poświęcone. Dobrze, żeby łańcuszki były subtelne i niezbyt ciężkie. Tak samo medaliki, nie mogą być zbyt duże.

Dziecko na rowerku

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy przecież, że są robione dla dzieci, które charakteryzują się mniejszą budową niż dorośli. Medaliki komunijne w znacznej ilości przedstawiają Matkę Boską Niepokalaną albo Matkę Boską Karmiącą, jest to wersja dla dziewczynek. Dla chłopców przedstawiany jest wizerunek Chrystusa.

Podoba Ci się wpis tekst? To przejdź do oferty aplikacja do rozliczania pit, by zaznajomić się z dodatkowymi informacjami na ten temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Do wyboru są również medaliki papieskie, które na rewersie posiadają wizerunek Jezusa lub Maryi, mogą też mieć podobiznę Jana Pawła II. Najważniejsza zasada wyboru tego typu biżuterii? Skromna i delikatna. Poza łańcuszkiem i medalikiem warto wybrać ładne kolczyki czy pierścionek. wspaniale, tylko jaki wybrać? Kolczyki, które założy córka w dniu pierwszej komunii świętej muszą być raczej małe, dyskretne, stonowane, nie mogą być wiszące. Podobnie pierścionek, musi jak najmniej rzucać się w oczy. Jednak, gdy nie ma on dla córki istotnego znaczenia, warto zostawić go na inne okazje.