Jakiego rodzaju kosmetyki są doskonałe dla mężczyzn?


Półki w sklepach kosmetycznych pełne są obecnie nie tylko kosmetyków dla kobiet, ale także dla mężczyzn. Jakiego rodzaju kosmetyki można na nich znaleźć?

Wyraźna większość mężczyzn każdego dnia musi się ogolić. Wśród kosmetyków przeznaczonych dla mężczyzn nie może więc brakować tych ułatwiających golenie: pianka do golenia, żel lub krem to naprawdę często wybierane przez mężczyzn kosmetyki. Także po goleniu konieczne jest zastosowanie dobrej jakości preparatów, które zmniejszą podrażnienia skóry. Wielu panów sięga po balsamy bądź wody toaletowe. Wśród markowych kosmetyków dla mężczyzn ogromnym uznaniem cieszy się marka Dr Harris.

Ciesząca się popularnością brytyjska marka Dr Harris znana jest od osiemnastego wieku, w początkowym okresie klienci mogli kupować tylko i wyłącznie kremy i mydła do golenia oraz wody kolońskie. Aktualnie oferta jest wyraźnie bogatsza, składa się w różnych artykułów , które przeznaczone są do codziennej pielęgnacji twarzy (pianka do golenia). Mające miejsce wieczorem oczyszczanie twarzy jest niezwykle ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Zdecydowana większość panów stosuje do tego celu wody i mydła. Znacznie jednak lepiej od mydła sprawdza się żel do mycia twarzy. Sprzedawany dzisiaj żel do mycia twarzy usuwa zanieczyszczenia nie mniej skutecznie, a przy tym nie wywołuje podrażnień skóry.

kosmetyki

Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając kosmetyki do codziennej pielęgnacji twarzy, mężczyźni nie mogą zapominać, że każdy z nich ma inny rodzaj cery. Wiedzą o tym bardzo dobrze producenci męskich kosmetyków. Na półkach w drogeriach można więc wypatrzeć kosmetyki , które przeznaczone są do każdego rodzaju cery. Gama kosmetyków dla panów jest niezwykle szeroka (czytaj o żelach do mycia twarzy). Znajdują się wśród nich nie tylko te przeznaczone do golenia (chociażby pianka do golenia), ale także dezodoranty, szampony do włosów oraz preparaty, które zapobiegają wypadaniu włosów.

Do gamy kosmetyków dla panów dołączyły już kilka lat temu balsamy oraz kremy mające działanie nawilżające. Te ostatnie niezwykle często mają w swoim składzie filtry chroniące skórę przed negatywnym promieniowaniem UV . Na półkach znajdziemy także bardzo duży wybór kremów mających działanie przeciwzmarszczkowe oraz kremów na noc. Wielu panów sięga po nie równie chętnie, jak panie. Jak widać czasy, kiedy mężczyźni używali wyłącznie kosmetyków do golenia są już historią.