Co powinniśmy wiedzieć wybierając urządzenie do sterylizacji? Dobry stan techniczny autoklawów stomatologicznych oraz niezbędne dokumentyGdy prowadzimy gabinet stomatologiczny tudzież pracujemy w służbie zdrowia, dobrze wiemy jak niesamowicie ważna jest higiena w czasie pracy. Nie każdy gabinet musi być wyposażony w autoklaw, mimo tego, iż obowiązkowe jest sterylizowanie posiadanych narzędzi.

Posiadanie swojego urządzenia do sterylizowania narzędzi ma wiele zalet. Najczęściej kiedy go nie mamy, korzystamy z usług sterylizowania przez inne placówki, które takowy sprzęt posiadają. Wiąże się to jednak z opłatami, o których możemy zapomnieć kupując własny autoklaw, np. na . Wbrew pozorom nie jest to tak łatwe zadanie, jak mogłoby się zdawać. Autoklaw stomatologiczny to profesjonalne urządzenie, które musi mieć odpowiednie certyfikaty oraz sprzęt, który musi zostać dopuszczony przez Sanepid. Jak doskonale wiadomo, sprzęt – sprawdź informacje na stronie – medyczny bywa kosztowny, co też można zaobserwować przeglądając oferty sprzedażowe autoklawów. Gdy chcemy zmniejszyć wydatki, można zakupić używany autoklaw, jedynym warunkiem musi być jego nienaganny stan techniczny tudzież niezbędna dokumentacja a także świadectwa, które gwarantują nam, że kupowany sprzęt spełnia wszystkie normy.

dentysta

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując używany autoklaw stomatologiczny, trzeba zwrócić uwagę na to ile cykli sterylizacji ma za sobą. Im więcej, tym bardziej zużyty jest sprzęt. Najlepiej wybierać te, które wcześniej nie pracowały zbyt wiele jak również ich stan techniczny jest bardzo dobry. Podczas kupowania sprzętu medycznego najważniejsze są dokumenty jak również niezbędne certyfikaty. Trzeba pamiętać o tym, aby sprawdzić czy nasz sprzęt jest zgodny z przepisami tudzież odpowiada najwyższym standardom. Musimy uważać również na podrabiane świadectwa tudzież deklaracje zgodności. Jeśli wybieramy używany autoklaw sprawdźmy dokładnie rygle drzwi, komorę tudzież zbiorniki na wodę. Każdy z tych elementów jest niezwykle istotny, gdy chcemy zagwarantować idealną sterylizację posiadanych narzędzi.

Każde nowe urządzenie musi zostać dopuszczone przez Sanepid do użytku, z tego powodu też kupując autoklaw upewnijmy się, że spełni on wszelkie wymagania. Dobry stan techniczny sprzętu oraz niezbędne dokumenty tudzież świadectwa to elementy, na które powinniśmy zwracać szczególna uwagę podczas szukania autoklawu do naszego gabinetu.
Tagi: , , , ,