Meble do dziecięcego królestwa


Nasze latorośle rozwijają się i uczą podczas codziennych zabaw. Pamiętajmy więc, że dziecięcy pokój powinien być w taki sposób umeblowany, by pobudzał wyobraźnię dzieci i zachęcał do działania. Gdyż gdzie uda im się to lepiej jak nie we własnym domu?

pokój dziecięcy

Autor: MUUNTO
Źródło: MUUNTO

Najważniejszym elementem dziecięcego pokoju są odpowiednie meble. Zwróćmy uwagę na ich materiały i trwałość. Dobrze wykonane, na pewno nie ulegną szybkiemu zniszczeniu, zaś odpowiednio dobrane, stonowane kolory umożliwią ich używanie nie tylko we wczesnym okresie życia dziecka, ale i nieco późniejszym.
Stoliki i krzesła dla dzieci to bez wątpienia punkt wyjścia. Powinny być trwałe i atrakcyjne wizualnie. Wówczas odrabianie lekcji stanie się prawdziwą przyjemnością. Krzesła dla dzieci , ich kształt i wysokość powinny być dopasowane do rozmiaru stolika. Najlepiej, jeśli smyk sam je „przymierzy” i wybierze takie, które będzie mu odpowiadać. W kąciku do nauki powinno również znaleźć się miejsce na szafki i półki dla dzieci, które uporządkują akcesoria do malowania czy nauki pisania.
Przestrzeń, która otacza dzieci, musi być przyjemna i wesoła.

Masz chęć uzupełnić swoje zakładki o następną nietuzinkową pozycję? Jeśli tak, to uczciwie zalecam ten serwis (https://officepoland.pl/biura-do-wynajecia/warszawa/bielany/) – kliknij a się nie rozczarujesz.

Być magicznym pomieszczeniem, z którego czerpie energię, radość i bezpieczeństwo. Miejscem inspirującym i uruchamiającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa terapeutycznie. W związku z powyższym powinniśmy przyjąć, że każde dziecko jest inne. Jedno jest wesołe, radosne, pełne optymizmu. Inne, bardziej spokojne i rozważne. Dlatego aranżując dziecięcy pokój powinniśmy przede wszystkim przemyśleć w jakiej barwie będzie czuło się najlepiej.

Autor: Fly My Butterfly

Zdecydowanie najbezpieczniejsze będą jasne, rozmyte barwy ścian, plamy wyrazistych barw w postaci dodatków, np. dywanu i poduszek, które wprowadzą harmonię oraz miły i ciepły klimat. Podkreślą kształtujący się właśnie styl dziecka i przeniosą go w świat fantazji. W sprzedaży znajdziemy bardzo bogatą ofertę artykułów dekoracyjnych, począwszy od designerskiego oświetlenia, firanek, pledów po osobliwe gadżety.

Bez zwlekania zobacz na stronie (http://www.lonsdale-benlee.pl/odziez-damska/bluzy) analogiczne informacje. Tam także znajdziesz coś ciekawego, gdyż prezentuje ona zbliżoną problematykę.

Zanim jednak zaczniemy działać, wskazane jest pooglądać przykładowe aranżacje pokojów dziecięcych. Dobrze jest zrobić to z samymi zainteresowanymi. To najlepsi projektanci!