Meble do dziecięcego królestwa


Nasze latorośle rozwijają się i uczą podczas codziennych zabaw. Pamiętajmy więc, że dziecięcy pokój powinien być w taki sposób umeblowany, by pobudzał wyobraźnię dzieci i zachęcał do działania. Gdyż gdzie uda im się to lepiej jak nie we własnym domu?

pokój dziecięcy

Autor: MUUNTO
Źródło: MUUNTO

Najważniejszym elementem dziecięcego pokoju są odpowiednie meble. Zwróćmy uwagę na ich materiały i trwałość. Dobrze wykonane, na pewno nie ulegną szybkiemu zniszczeniu, zaś odpowiednio dobrane, stonowane kolory umożliwią ich używanie nie tylko we wczesnym okresie życia dziecka, ale i nieco późniejszym.
Stoliki i krzesła dla dzieci to bez wątpienia punkt wyjścia. Powinny być trwałe i atrakcyjne wizualnie. Wówczas odrabianie lekcji stanie się prawdziwą przyjemnością. Krzesła dla dzieci , ich kształt i wysokość powinny być dopasowane do rozmiaru stolika. Najlepiej, jeśli smyk sam je „przymierzy” i wybierze takie, które będzie mu odpowiadać. W kąciku do nauki powinno również znaleźć się miejsce na szafki i półki dla dzieci, które uporządkują akcesoria do malowania czy nauki pisania.
Przestrzeń, która otacza dzieci, musi być przyjemna i wesoła. Być magicznym pomieszczeniem, z którego czerpie energię, radość i bezpieczeństwo. Miejscem inspirującym i uruchamiającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa terapeutycznie. W związku z powyższym powinniśmy przyjąć, że każde dziecko jest inne. Jedno jest wesołe, radosne, pełne optymizmu. Inne, bardziej spokojne i rozważne. Dlatego aranżując dziecięcy pokój powinniśmy przede wszystkim przemyśleć w jakiej barwie będzie czuło się najlepiej.

Autor: Fly My Butterfly

Zdecydowanie najbezpieczniejsze będą jasne, rozmyte barwy ścian, plamy wyrazistych barw w postaci dodatków, np. dywanu i poduszek, które wprowadzą harmonię oraz miły i ciepły klimat. Podkreślą kształtujący się właśnie styl dziecka i przeniosą go w świat fantazji. W sprzedaży znajdziemy bardzo bogatą ofertę artykułów dekoracyjnych, począwszy od designerskiego oświetlenia, firanek, pledów po osobliwe gadżety.
Zanim jednak zaczniemy działać, wskazane jest pooglądać przykładowe aranżacje pokojów dziecięcych. Dobrze jest zrobić to z samymi zainteresowanymi. To najlepsi projektanci!