Kule ortopedyczne oraz guma do gimnastyki oraz rehabilitacji


Kule ortopedyczne częstokroć są konieczne dla ludzi, które są po przeróżnych urazach czy operacji. Dzięki kulom ortopedycznym noga jest odciążona, a poruszanie się jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze.

Kule posiadają delikatny, anatomiczny uchwyt dzięki temu nie uwierają, ulepszona jest też wygoda oparcia. Sporo rodzajów posiada opcje regulowania, wskutek tego kule można bez problemu dobrać do wzrostu użytkownika.

Kule ortopedyczne sporządzane są z porządnych i wytrzymałych materiałów, jakie jednocześnie są niezmiernie lekkie, zob. kule ortopedyczne. Z tego względu nawet osoby starsze zdołają bez problemu poruszać się o kulach. Mają one również antypoślizgowe nakładki, dzięki czemu kule są mocne oraz nie ma ryzyka upadku lub poślizgnięcia się. Kule ortopedyczne wolno bez problemu stosować na różnego typu nawierzchniach. Kule znajdują się w asortymencie wielu sklepów z akcesoriami rehabilitacyjnymi i ortopedycznymi, można je kupić w zestawie albo pojedynczo. Sklepy posiadają rozliczne rodzaje i modele kul, doskonale nadające się zarówno dla ludzi dorosłych, jak również dla dzieci, porównaj Amplio. Ceny kul ortopedycznych są bardzo zróżnicowane, na rynku odkryjemy zarówno tańsze, jak również droższe rodzaje.

Postać z kulami ortopedycznymi

Źródło: sxc.hu
Sklepy z akcesoriami do rehabilitacji nieraz w swej ofercie posiadają też gumy do ćwiczeń. Gumy te mogą być wykorzystywane na szeroka skalę, bowiem dużo osób użytkuje je w trakcie treningów. Gumy mają rozmaite stopnie oporu, wskutek tego zdołamy dostosować taki, który będzie odpowiadać nam najbardziej. Elastyczne gumy oraz taśmy do ćwiczeń zezwalają na kształtowanie i rekonstruowanie siły mięśniowej, wobec tego dzisiaj są używane również do rehabilitacji po urazach nóg, złamaniach albo stanach zwyrodnieniowych. Ćwiczenia z gumą do ćwiczeń pozwalają też na powrót do sprawności po różnorodnych operacjach. Guma do ćwiczeń skutecznie wzmacnia mięśnie, modyfikują wady postawy oraz idealnie wpływają na polepszenie koordynacji ruchowej. ortopedyczne ortopedyczne legowisko dla psa