W sytuacji, gdy naprawdę troszczysz się o swój samochód, pożyteczne okażą się środki do pielęgnacji


Dla wielu kierowców samochód staje się ogromnym powodem do dumy, w związku z czym chcą oni, żeby wyglądał rzeczywiście nieskazitelnie. W związku z tym nie żałują oni sił oraz pieniędzy, aby samochód okazał się naprawdę ładny i wypielęgnowany.

Najistotniejsza jest czystość

samochód marki Chrysler

Autor: jeremyg3030
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się pominąć faktu, że nawet najdroższy samochód ( Odwiedź stronę www ) będzie się kiepsko prezentował, jeśli nie będzie odpowiednio często myty. Polskie ulice wciąż pozostawiają sporo do życzenia, czasami podróżuje się po bocznych duktach albo parkować na błotnistych parkingach. To wszystko pozostawia na samochodzie bardzo brzydkie ślady w formie zacieków błota czy powłoki kurzu. Żeby samochód (więcej dowiesz się na tej stronie) wyglądał naprawdę elegancko, musi być czysty, tak na masce czy kołach, jak i wewnątrz. Należy zatem czasami oddać samochód do fachowej myjni, a także naturalnie zatroszczyć się o niego w swoim garażu.

W punktach z akcesoriami dla samochodów znajdziesz wiele preparatów czyszczących

Na szczęście nie da się narzekać na brak specjalistycznych oraz dobrze działających środków do czyszczenia i pielęgnacji pojazdu – porównaj na stronie Na półkach sklepów motoryzacyjnych można znaleźć bardzo szeroki katalog płynów, które gwarantują, że pielęgnacja auta jest bardzo prosta. Pośród nich można napotkać liczne woski, szampony do tapicerki, preparaty do czyszczenia, a także delikatne ścierki z mikrofibry i ściereczki z irchy, które wspaniale spisują się przy czyszczeniu oraz polerowaniu przeróżnych elementów pojazdu: kokpitu, okien, maski. Należy wspomnieć, że dobre preparaty dla wozu gwarantują skuteczność, jak też ochronę przed zarysowaniem, rdzą i pozostałymi szkodliwymi czynnikami.

Każdy element wymaga dobrze dobranego środka

Felgi na przykładzie Audi

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com

Samochód wymaga różnych środków do pielęgnacji. Innego płynu używa się podczas polerowania karoserii, a innego w trakcie mycia elementów aluminiowych. Przy czyszczeniu kołpaków oraz felg sprawdzi się preparat do czyszczenia felg, przy jego wyborze należy sprawdzić, do jakiego tworzywa jest przeznaczony oraz czy posiada poręczny pojemnik, który ułatwi pielęgnację pojazdu. Wspaniale spisują się preparaty w spreju, bo gwarantują wygodę oraz ograniczają zabrudzenia w czasie oczyszczania felg.