Śpiworki z przyjemnych surowcówŚwiadomość pewnego i zdrowego spania dziecka to dla każdego rodzica najistotniejsza sprawa. Każdy dzidziuś, niezależnie od pory roku potrzebuje ciepła i otulania nie tylko przez rodzicieli. Bobasy otula się w rożek, otulaczek, kocyk, albo większą pieluszkę sporządzając coś w typie kokonu. Rożek jest pierwszym i najbliższym przyjacielem pociechy. Niemowlak przestaje z nim wprost, dotykając w szczególności twarzą i innymi nieokrytymi fragmentami ciała.

zadowoloone dziecko

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Toteż powinien być zbudowany z tworzyw przyjemnych dla skóry malucha. Dzianiny futerkowe wykorzystane do produkcji, powinny spełniać normy artykułów dopuszczonych dla najmłodszych. Rożek będzie także dosyć często prany, toteż użyte do jego uszycia surowce winny być odpowiednio trwałe. Grubość rożka powinna być dobrana do pory roku. Ocieplenie rożka winno być tak zoptymalizowane, żeby brzdąc ani się w nim nie przegrzewał, ani nie wyziębiał. Wielu rodzicieli woli śpiwory dla dzieci, bowiem zapobiegają one odkrywaniu się nocą, a również zapewniają utrzymanie właściwej ciepłoty. Takie malutkie śpiworki określone są specjalnie dla bobasów.

Śpiwór nakłada się dziecku jak ubranko, dzięki czemu malec nie odkryje się i nie przemarznie. Śpiwór powinien być należycie dopasowany do wieku malucha, tak ażeby otwór na wysokości szyi nie był nazbyt obszerny. Część tylna śpiwora nie powinna posiadać szewków, gumek ani żadnych materiałowych nierówności. To dotyczy też części środkowej śpiwora. Śpiwory dla dzieci posiadają kształt gruszki, jaki zapewnia sporą powierzchnię dla nóżek, a brak rękawków zapobiega nadmiernemu przegrzaniu się maluszka .

Zamek na całej długości upraszcza wyjmowanie noworodka, bądź przewijanie w nocy. W chłodniejszych domach sprawdzą się śpiworki welurowe, trochę ocieplane, aczkolwiek ogromną popularnością cieszą się śpiworki bawełniane. Na rynku wybór śpiworów przyprawia o zawrót głowy. Zakup należytego wbrew pozorom zupełnie nie jest łatwy. Praktycznie każdy śpiwór uszyty jest z myślą o konkretnych założeniach. Jego krój, wypełnienie i surowiec trzeba dobrać do osobistych potrzeb. Zobacz też .
Tagi: , ,