Najważniejsze jest BHP nie tylko dla pracownikaNieważne, w której placówce się znajdujemy bezpieczeństwo pracownika powinno być najistotniejsze dla pracodawcy. Warto przyznać, że w tej kwestii wszyscy są zgodni – bezpieczeństwo człowieka jest najistotniejsze. Jednak mają to na uwadze zwłaszcza Ci szefowie, którzy mają pod swoją kuratela osoby pracujące fizycznie.

Nie pamięta się bardzo często, że równie ważne jest bezpieczeństwo ludzi pracujących w biurach i innych osób, które może nie pracują fizycznie, ale również powinno dbać się o ich miejsce pracy. Tu można, stwierdzić, że istotniejsza jest higiena pracy. Bywa, że pracodawcy nie pamiętają o wielu ważnych rzeczach. Jednak BHP to normy, które jasno określają prawa i obowiązki wszystkich pracowników i każdego pracodawcy.

szkolenie pracowników

Autor: HonoluluDistrict
Źródło: http://www.flickr.com

Tak, więc niezbędne są, dzięki którym wszyscy mogą dowiedzieć się, jak powinni wykonywać swoją prace i co może być od nich wymagane. Nie chodzi tu o zwykłe służbowe sprawy związane z umową. Mowa tu raczej o warunkach, w jakich pracownik ma przebywać i owe zadania , które wynikają z umowy wykonywać. Trzeba jednak, będąc zatrudnionym wiedzieć, że np. przy określonej temperaturze, gdy brakuje klimatyzacji można pracować krócej, zasad jest sporo, dobrze się z nimi zapoznać i powiedzieć o nich pracodawcy, kiedy ten o nich zapomina. Nie dajmy się oszukiwać i pamiętajmy że mamy nie tylko obowiązki, ale i prawa.

Jeżeli zafascynowała Cię przedstawiana w niniejszym poście kwestia, zweryfikuj treść, którą prawdopodobnie również uznasz za pożyteczną.

Zdrowie mamy tylko jedno, nie zapominajmy o tym.

Gdy chcemy, by pewne normy miały przełożenie na życie musimy sprawować nadzór
Nasz kraj ciągle musiał borykać się z różnymi trudnymi sytuacjami. Ostatnie 25 lat, to czas, kiedy wszystko podlegało zmianom. Mimo to nadal jest w nasz jeszcze trochę PRL-owskiego ducha, który mówi, że prawo (anna szirch) to jedno, a życie to drugie. Ale by takie odstępstwa od normy miały miejsce jak najrzadziej stosuje się coś takiego jak. Dzięki nadzorowi BHP można sprawdzić, w jaki sposób przepisy BHP są przestrzegane w różnych organizacjach. To bardzo istotne, bo czasem pracownicy nie chcąc stracić swoich posad nie zgłaszają nagminnego łamania zasad BHP przez ludzi, którzy mają firmy. Przepisy BHP wymagają od osób zatrudniających wiele rzeczy, zdarza się, że lokal nie spełnia wymaganych standardów, lub ilość przepracowanych godzin przez część pracowników jest za duża. Wszystko to sprawdza nadzór BHP i najlepiej by wszystko w naszej firmie było okej, bo w innym wypadku może dojść do dużych kosztów i czasem likwidacji firmy.

Tagi: ,