Technika sitodrukowaWynalezienie druku przez Gutenberga bez wątpienia było największym odkryciem epoki renesansu. Wcześniej, ręczne przepisywanie Biblii ciągnęło się latami. Możliwość skrócenia tego czasu spowodowała, że drukarni w Europie bez końca przybywało. Na początku drukarnie pomagały przeważnie w powstawaniu książek i dokumentów. Obecnie profil drukarni uległ dużej zmianie.

sitodruk

Autor: Nerds For Nature
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne drukarnie to najnowsze technologie, specjalizujące się w nadrukach farbami na różnego rodzaju materiałach. Popularną i lubianą metodą drukowania, jest sitodruk, który nie bez przyczyny uważany jest za najskuteczniejszą technikę druku w popularyzacji usług i towarów.

Jeżeli omawiana problematyka jest dla Ciebie pomocna, sprawdź ponadto więcej szczegółów liny nierdzewne tu – te wiadomości także nie mogą pozostać pominięte!

Plusy sitodruku:* Trwałość – stosowanie farb dobrej jakości, gwarantuje trwałość wykonanych nadruków. Motywy są odporne na działanie wody, wilgoci, promieniowania UV, pranie, a nawet uszkodzenia mechaniczne.* Piękne kolory – wykorzystanie trwałych farb, pozwala na uzyskanie nadruków o wysokim nasyceniu kolorów i różnorodnej kolorystyce.* Szerokie zastosowanie – sitodruk z powodzeniem sprawdza się na bawełnie, elastanach oraz drewnie i skórze.* Elastyczność – technologia z powodzeniem wykorzystywana jest na powierzchniach płaskich, owalnych i innych.* Atrakcyjna cena – technologia może być stosowana przy małych zleceniach jak i tych wymagających większych nakładach (ciekawa historia na to atrakcyjny pomysł na własny biznes. Wystarczy maszyna do sitodruku. Jeśli z zamiłowania lubimy tworzyć, projektować wzory, wykorzystajmy tę umiejętność i zacznijmy drukowanie elementów na odzieży. Koszulkach, bluzach, czapkach – popularnych gadżetach reklamowych. Pomysł na biznes polegający na projektowaniu nadruków na koszulkach nie jest nowością za granicą, a i w naszym kraju nie brakuje pełnych zapału ludzi, którzy podjęli wyzwanie. Podsumowując, dobrej jakości koszulki, z oryginalnym nadrukiem, bez wątpienia znajdą swoich odbiorców (przeczytać tutaj). Wszyscy nosimy T-shirty, ale niełatwo o pomysłowy wzór…

Tagi: , , ,