W jaki sposób zatroszczyć się o czyste powietrze w naszej sypialni.


Skład powietrza w ogóle nie jest trwały. Pomimo tego że główne jego komponenty jak azot czy tlen istnieją w trwałych stosunkach, to takie komponenty jak para wodna czy pyłki drzew istnieją w zróżnicowanych stężeniach zależnych od klimatu.

W tym tekście skoncentrujemy się na białkach alergennych, czyli cząsteczkach białkowych. na tyle zwiewnych, że unoszą się w powietrzu i są przez nas wchłaniane. Jak można temu zapobiec w domowym zakątku? Zwykle w sypialni, gdzie chcemy czystego natlenionego powietrza, które daje nam się rozluźnići gwarantuje skuteczny sen.

dziecko spiące

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęstszą przyczyną alergii, na które cierpimy w domu, są mikroskopijne pajęczaki zwane popularnie roztoczami. To wdychanie ich odchodów, w których istnieją białka alergenne, rozpoczyna nasze alergie. Z pomocą przybywają ludziom kołdry antyalergiczne. Musisz sprawdzić: zobacz kołdrę antyalergiczną. Zazwyczaj są one wypełnione włóknami z plastiku, które ponadto nasycone są preparatem przeciw roztoczom. Można je prać w wysokich temperaturach nawet do 95 stopni, wtedy umierają roztocza, a ich wydaliny zostają usunięte z kołdry. Osoby ze skłonnością do alergii mogą również kupić kołdry wełniane.

Aranżacja naszej witryny zaciekawiła Cię? A zawarte przez nas wiadomości? Jeżeli tak, to namawiamy do nowego artykułu. Tam czeka niezwykle kompleksowa wiadomość (http://englander.com.pl/medycyna-estetyczna-wroclaw/elektrokoagulacja-wroclaw/).

Każde włókno jest pokryte lanoliną, czyli naturalnym tłuszczem zwierzęcym chroniącym pościel przed zabrudzeniem oraz nie pozwalającym na rozmnażanie się bakterii i roztoczy.Dobrym sposobem na kontrolę czystości powietrza, którym oddychają nasze pociechy są śpiwory dla dzieci (zobacz – śpiwory dla dzieci). Są one komfortowe w użytkowaniu zarówno dla naszych pociech jak i dla rodziców.

Możemy je cyklicznie prać, gdyż w odróżnieniu od kołder mieszczą się zwykle w bębnie pralki.

pościel

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto, dużo łatwiej trzymać go w czystości. Ze względu na niewielki wymiar możemy przechowywać go w miejscu wolnym od pyłków, jak szafa.
Niestety, z roztoczami nie da się wygrać, gdyż karmią się one naszym martwym naskórkiem.
Stale będą nam towarzyszyć w czasie spania. Dobra informacja jest taka, że umiemy kontrolować ich ilość poprzez zakup odpowiednich antyalergicznych kołder oraz częstą jej wymianę i odświeżanie. Dzięki tej nowej informacji, roztocza nie powinny sprawiać nam żadnych kłopotów.