Łóżka dla dzieci, stelaże – parę słów jak zaaranżować pokój dla dziecka nowo narodzonegoAktualnie nie ma problemów z przyszykowaniem odpowiedniej wyprawki dla dziecka. W sprzedaży proponuje się szeroki wachlarz produktów, służących do codziennej pielęgnacji i opieki. Po narodzinach dziecka istotne jest w pierwszym rzędzie przygotowanie miejsca, w jakim będziemy mogli opiekować się nim i spędzać z nim czas.

śpiące dziecko

Autor: Gabriel Pinto
Źródło: http://www.flickr.com

Przygotowanie pokoju dla noworodka to oczywiście skoncentrowanie się na wyposażeniu w obowiązkowe meble i akcesoria potrzebne na co dzień. Zazwyczaj na początek wybieramy miejsce do spania. Łóżeczka dla dzieci dopiero co narodzonych to najczęściej kołyski, które pozwalają na każdorazowe ułożenie dziecka do snu . Łóżeczka takie zawierają rozmaite stelaże, od standardowych geometrycznych, po bardziej wyrafinowane i oryginalne, posiadające nieregularne kształty .

Rzecz jasna łóżeczko tego typu należy dobrać do potrzeb dziecka.

Czy powyższa notatka przekonała Cię do poszukania podobnych? Jeśli tak, to kliknij ten link i dodatkowo sprawdź również wypowiedzi na nasz temat.

Głównym kryterium jest tu najczęściej wiek dziecka a razem z nim zmieniające się wymiary – z czasem łóżko musimy oczywiście zmieniać na większe, jeżeli pojawia się następne dziecko warto również zainwestować w łóżko piętrowe , aby stworzyć jak najwięcej wolnej przestrzeni w pokoju. Dla noworodka jednak spokojnie wystarczy wygodna kołyska.

Obecnie proponowane modele są coraz bardziej funkcjonalne – nie tylko komfortowe, nie tylko ładnie się prezentują, ale również można w nich bez kłopotu pomieścić wszelkie potrzebne akcesoria, które zawsze powinniśmy mieć pod ręką, jak pieluszki czy dodatki do regularnej pielęgnacji.

łóżko w pokoju

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Dla noworodka istotne jest to, żeby pokój był jak najbardziej dostosowany do jego możliwości poznawczych – dzieci, które właśnie się urodziły odbierają rzeczywistość praktycznie wyłącznie zmysłami. W pokoju powinna więc panować optymalna dla ciała temperatura, należy zainwestować w dogodne oświetlenie (kołyska nie powinna znajdować się tuż przy oknie mocno nasłonecznionym), z kolei dobrze jeśli w pokoju będzie królowała miła dla oka kolorystyka (dobrze wyglądają pastele), jak również rzecz jasna dużo ruchomych zabawek, które nie tylko się ruszają, ale też wydają miłe dla ucha dźwięki. Tyle że powinno się zachować w każdym tym względzie umiar, aby nie przedobrzyć. Nadmiar wrażeń dla dziecka, może zagwarantować efekt odwrotny od pożądanego i maluch może być niepotrzebnie rozdrażniony.

Tagi: , , ,