Na czym powinna polegać dobra pielęgnacja wrażliwej cery, jakiego rodzaju kosmetyki stosować przy takich problemach.


Kupując produkty do pielęgnacji ciała przede wszystkim należy wiedzieć, jaką się ma cerę. Wiele kosmetyków może zawierać substancje i związki, które u osób bardziej wrażliwych mogą spowodować jakieś podrażnienia. U jednych osób objawy będą bardziej nasilone, u innych niewielkie, ale za każdym razem trzeba się dokładnie przyglądnąć stosowanym specyfikom i wyeliminować te powodujące podrażnienia. Niekiedy kłopoty ze skórą są tak poważne, że jedynym wyjściem będzie używanie środków bardo delikatnych, jakie nie zawierają żadnych podrażniających czynników. Często problemy tego typu występują u osób, które mają wrażliwą skórę, a jej pielęgnacja dla niejednego może być sporym wyzwaniem.

twarz

Autor: Wonder Woman
Źródło: http://www.flickr.com
Nadwrażliwość charakteryzuje się tym, że praktycznie od razu pojawiają się symptomy przy kontakcie z podrażniającym czynnikiem – pojawia się zaczerwienienie, swędzenie a w cięższych przypadkach wysypka. Wynika to z tego, że przez taki naskórek dużo łatwiej przenikają wszystkie substancje, bo zniszczona jest naturalna bariera ochronna.

Żeby zapobiec czemuś takiemu należy w pierwszej kolejności unikać rzeczy, które mogą podrażniać. Dla wielu osób pielęgnacja cery wrażliwej wydać się może dużym wyzwaniem, lecz jeżeli przestrzegać się będzie paru zasad, to można wszystko dość sprawnie opanować. Podstawową sprawą jest dokładne wybieranie kosmetyków, których się będzie używać. Muszą być one oparte na jak najbardziej naturalnych składnikach, bez różnych dodatków.

Czy zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to idź dalej wyposażenie salonów kosmetycznych i przejrzyj tam kolejne frapujące wpisy. Nie czekaj!

Doskonale nadają się do tego emulsje i żele o odpowiednim ph, które nie tylko pielęgnują ale również nawilżają i eliminują podrażnienia . Powinno się zrezygnować z mydeł i pachnących płynów, w ich miejsce zdecydowanie bardziej nadawały się będą naturalne (RN – naturalne kremy do twarzy) olejki. Wiele sklepów oferuje specjalne serie kosmetyków przeznaczone do właśnie takiej cery, posiadają one dobry skład i spokojnie używane być mogą przez dużą część osób z takimi problemami. Pielęgnacja wrażliwej skóry będzie wymagać dużej systematyczności, ale każdy przy przestrzeganiu powyższych zasad sobie z nią poradzi.