Rozwód jako niezwykle skomplikowany temat


Decyzja o rozwodzie to bardzo trudny problem dla współmałżonków. Rozwód jak i związane z tym postępowanie sądowe stanowi dla obojga małżonków stresujące i pełne wzruszeń doświadczenie. Rozwód to rozwiązanie ostateczne, w przypadku kiedy brak jest możliwości na utrzymanie związku. Wymogiem zezwalającym na otrzymanie rozwodu jest stały i całkowity rozkład pożycia małżeńskiego.

Rozwód

Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
O rozwód ma prawo wystąpić każdy z współmałżonków i złożyć pozew w Sądzie. Dobrze napisany pozew o rozwód – kliknij tu – przynosi prawdopodobieństwo zdobycia wyroku rozwodowego na pierwszej rozprawie. Jest to sprawa dobrej zasadności i rozważnego podejścia do faktu rozwodu zarówno przez strony jak i ich reprezentantów. Zupełność rozkładu pożycia małżeńskiego symbolizuje zaprzestanie pomiędzy współmałżonkami wszelkich więzi jakie winny znamionować przeciętne i normalnie działające małżeństwo.

Zobacz również –

Znaczy to zerwanie więzi w wymiarze fizycznym, psychicznym i majątkowym. Trwałość rozkładu oznacza jego nieodwracalność, a co za tym idzie brak nadziei na odbudowanie więzi spajającej partnerów. Zdarza się, że mąż i żona dochodzą do wniosku, że popełnili błąd zawierając związek małżeński, lecz nie żywią z tego tytułu do siebie urazy ani żalu. Chcą się rozstać kulturalnie, uczciwie podzielić dostatek i żyć niezależnie. Każdy z nich będzie przebywał oddzielnie i miał swoje życie. W takiej sytuacji pozew rozwodowy bez orzekania o winie jest znakomitym rozwiązaniem stosunku małżeńskiego – doczytaj.

Sąd zajmuje się też problemem małoletnich dzieci małżonków, jeżeli strony posiadają wspólne małoletnie dzieci. Sąd oświadcza, któremu z opiekunów zlecić władzę rodzicielską.

Czy masz ochotę może dostać link do strony pudełko na prezent duże, gdzie czekają na Ciebie nowe posty? Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu nasz serwis.

Ponadto jeżeli idzie o małoletnie dzieci stron, sąd wymienia również w wyroku rozwodowym, w jakiej wysokości każdy z partnerów jest zobowiązany płacić alimenty. Złożenie pozwu o rozwód to początek długiej drogi.

Rozwód bez orzekania o winie jest najlepszym i najszybszym sposobem w sytuacji gdy mąż i żona decydują się na polubowne rozstanie. Tymczasem to w jaki sposób rozwiązać problem najporządniej poradzi adwokat. To on zadecyduje które wyjście będzie najodpowiedniejsze w konkretnym przypadku.