Zadbajmy o uzębienie


Chyba nie ma innego lekarza, którego tak strasznie się obawiamy. Chodzenie do stomatologa przyprawia nas o ciarki na plecach. Najśmieszniejsze jest to, że tego lekarza boją się przede wszystkim dorośli. Czy to jednakże wystarczający powód, by nie zaglądać do dentysty w ogóle? Najświeższe badania są wstrząsające. Większość rodaków ma kłopoty ze swoim uzębieniem. Najstraszniejsze jest jednakże to, że także nasze pociechy cierpią na próchnicę.

Troska o uzębienie jest istotne nie jedynie ze względów estetycznych.

Nie zwlekaj! Jeśli podobają nasze wpisy, to doczytaj tu (https://www.rehabilitacje.org/laseroterapia) nowe i ciekawe wątki. Wystarczy wejść w poniższy link.

Bardzo często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale nadpsute zęby mogą powodować inne choroby. Zacznijmy od tego, że są skupiskiem bakterii, a stąd już krótka droga do choroby. Nie wyleczone zęby gniją, co również nie wpływa dobrze na ogólną kondycję naszego organizmu. Stąd też, dla swojego zdrowia, powinniśmy natychmiast rozpocząć leczenie. (Czytaj też )

dentysta

Autor: AF GlobalStrike
Źródło: http://www.flickr.com

Dorosłym, którzy zbyt długo odkładali wizytę u dentysty, nierzadko nie można uratować wszystkich zębów. Straty są za duże i trzeba zęba usunąć. Ale z resztą kompetentny stomatolog poradzi sobie na pewno. Współczesny gabinet stomatologiczny wiele się różni od tego z czasów naszego dzieciństwa. Obecnie jest on wyposażony w doskonały sprzęt, który zmniejsza ból do minimum. Oprócz tego, nauka poszła tak bardzo do przodu, że mamy możliwość już naprawić bardzo duże ubytki. Wykorzystuje się mnóstwo nowoczesnych rozwiązań, jak na przykład implanty. Dla tych, którzy finansowo mogą sobie na takie koszty pozwolić, jest stomatologia estetyczna, która może przywrócić naszemu uśmiechowi błysk, a nam pewność siebie. Dużo ludzi cierpi na poważne kompleksy na temat swojego uzębienia. Od dawna wiemy, że zdrowy, idealny uśmiech przyciąga innych. Stąd też warto bardzo się postarać, byśmy mogli się cieszyć gwiazdorskim uśmiechem jak najdłużej.

Więcej na

Zanim odwiedzimy dentystę, warto samemu zadbać o zdrowe zęby. Główna zasada to szczotkowanie zębów po jedzeniu. Jeżeli nie posiadamy przy sobie szczoteczki, możemy żuć gumę bez cukru lub zjeść jabłko. Używajmy porządnych past. Nie zapominajmy również o czyszczeniu przestrzeni między zębami.

Przydatne informacje: