Programy lojalnościowe


Jeżeli chcemy zarabiać na tym, że robimy ,w któreś miejsc na zakupy warto wziąć pod uwagę stałego klienta, która jest częścią coraz popularniejszych programów lojalnościowych. A czym tak w ogóle są programy lojalnościowe?

link

Autor: Green Office Engro
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż programy tego rodzaju, mają zachęcić klientów do systematycznego robienia zakupów w konkretnym sklepie.

Jeśli myślisz, że ten materiał jest warty uwagi, to co powiesz, kiedy przeczytasz więcej wiadomości z tego źródła (http://www.olenkaphu.pl/hurtownia-bizuterii-zlotej/)?. Po prostu kliknij tutaj oraz sprawdź.

Wybrana osoba dostaje kartę klienta a dzięki temu dostaje też różnego typu obniżki, które nie są udostępniane klientom bez tej karty. Karta ta pozwala również na zbieranie punktów, które później można wymieniać na różne rzecz. To bardzo fajna sprawa, bo wszyscy lubią dostawać coś za free. Choć oczywiście wcześniej trzeba kupić parę rzeczy, to, kiedy dostają tak zwany gratis i to naprawdę dobry, to czujemy się docenieni. Niektóre sklepy pomyślało o zbieraniu naklejek przez osoby kupujące. Klient za zakupy dostaje naklejkę, a kiedy uzbiera pewną ilość punktów dostaje określony produkt. Bywa, że jest to książka innym razem naczynie żaroodporne. Ludzie chodzą do takiego sklepu, bo chcą potem skorzystać z bonusów, które są im należne.

Lojalność zawsze wychodzi na plus

Dawniej istniały slogany, które ciągnęły za sobą tłumy, były też takie słowa, które kojarzono zawsze dobrze i zwoływały do siebie osoby z jednego podwórka. Takie osoby, które wychowały się na tym samym trzepaku zawsze pozostawały wierne swym zasadom i sobienawzajem. Na tym właśnie opiera się chęć przyciągnięcia do siebie klientów przez różne marki.

Dwoje uśmiechniętych ludzi

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Choć oczywiście jest to już zupełnie inny poziom lojalności. Ale, kiedy bazuje się na pozytywnych odczuciach, a na sto procent lojalność jest określeniem przyjemnym, więc prościej przyciągnąć do siebie ludzi. Z tego powodu programy lojalnościowe są tak dobrze przyjmowane. Jednak nawet w programach tego typu są w jakiś sposób rozgraniczone. A to jest zależne od firmy, która albo tworzy porządny program, albo po prostu idzie na ilość. Są przedsiębiorstwa, które zapraszają klientów objętych programami lojalnościowymi na rauty, a są przedsiębiorstwa, które dają lojalnym klientom maskotkę przy kasie. Wiadomo, że najwięcej jest zależne od tego, co w swojej ofercie posiada firma. Inny program lojalnościowy wymyśli sklep z asortymentem spożywczym, a inny program lojalnościowy będzie miała znana marka samochodowa.