Jakie znaczenie mają zabawy na świeżym powietrzu, jak ciekawie urządzić mały plac zabaw w ogrodzie

0 Comment


Całe dzieciństwo to okres beztroskich zabaw, nie ma chyba dziecka, które nie chciałoby się bawić cały dzień. W sklepach obecnie jest bardzo duża ilość przeróżnych zabawek, bardzo popularne są też różne elektroniczne gadżety takie jak smartfony czy tablety.

Ale jeżeli tylko będzie taka możliwość, to dobrze by było, żeby dzieci bawiły się jak najwięcej na wolnym powietrzu, na pewno będzie to z dużą korzyścią dla ich zdrowia. Osoby mieszkające w blokach mają pod tym względem znacznie gorzej, często aby dotrzeć w miejsce, w którym dzieci będą się mogły bezpiecznie bawić, należy pokonać kilka ulic, i niestety wymagać to będzie opieki rodzica.

Koniecznie zerknij tu (http://wilanow.varsovia.edu.pl/) – to prawdziwa okazja dla każdego zwolennika tematu, który tutaj przestawiamy. Ta wiadomość z pewnością da ci do myślenia.

Jest to spore ograniczenie, ale w miarę możliwości należy starać się w taki sposób organizować czas, żeby chociaż na parę chwil każdego dnia wybrać się na spacer.

Przy odrobinie wyobraźni nawet w okolicy bloku, gdzie się mieszka, dzieci będą się mogły przyjemnie bawić, najważniejsze żeby w ogóle zaczęły wychodzić z domu a nie przesiadywały cały czas przed ekranem. W znacznie lepszej sytuacji są właściciele domków jednorodzinnych, przeważnie na działce, na jakiej stoją powinno się udać znaleźć jakieś wolne miejsce na placyk zabaw. Nawet jeżeli byłby to pojedynczy drewniany domek dla dzieci, to zapewni on ogromnej ilości godzin świetnej rozrywki na łonie przyrody.

drewniane zabawki

Autor: Dr. Bashi™
Źródło: http://www.flickr.com
A możliwości jest znacznie więcej, o czym można się przekonać przeglądając ofertę ogrodowych zabawek. Do dyspozycji są piaskownice, zjeżdżalnie i huśtawki, i jeżeli ktoś tylko będzie miał takie możliwości, to może zbudować na swojej działce dość pokaźny plac zabaw. Ogromną zaletą takich miejsc jest to, że nie trzeba nigdzie dalej spacerować, wystarczy tylko wyjść z domu. Warte rozważenia są również różnego rodzaju gadżety pojazdy dla dzieci, na przykład bardzo lubiane przez wszystkie maluchy samochody na akumulator. Jeżeli tylko miejsce na działce na to pozwoli, to można się także zaopatrzyć w taką zabawkę, z pewnością dostarczy ona dzieciom radości na długie godziny.
Tagi: , ,