Zmagasz się z kłopotami ze wzrokiem? Może przyszła najlepsza pora na właściwy zabieg?Oko – jeden z najważniejszych ludzkich narządów. Pomaga nam widzieć piękny świat, rozpoznawać otoczenie zmysłem wzroku, radować się ładnymi rzeczami oraz wygodnie wypełniać zwykłe czynności. Jeżeli objawiają się komplikacje zdrowotne związane ze wzrokiem, funkcjonalność człowieka znacząco się zmniejsza i staje się przyczyną dyskomfortu. Dlatego, kiedy miewamy do czynienia z jakimikolwiek zaburzeniami wzroku, nie można czekać na rozwój choroby lecz lepiej od razu udać się do specjalisty.

operacja okulistyczna

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com
Masz zaćmę? Zdecyduj się na zabieg!

Mianem zaćmy określa się schorzenie soczewki (oferta soczewek kontaktowych acuvae) oka, które polega na zazwyczaj naturalnym etapie starzenia oraz jej mętnienia. Przez taką soczewkę światło nie jest w stanie dotrzeć do siatkówki oka i dlatego widziany obraz staje się przymglony i niewyraźny. Jest to nieprawidłowość, jakiej nie można skorygować z zastosowaniem okularów i soczewek, zatem optymalną opcją jest operacja zaćmy. Polega ona na zdjęciu zmętniałej soczewki i wstawieniu na jej miejscu sztucznej soczewki Rzeczona korekta znacząco polepsza wygodę widzenia, jak też codziennego życia.

Refrakcja – o co tutaj chodzi?

O wadach refrakcji oka mówi się, jeśli występują zaburzenia w załamaniu promieni świetlnych przenikających poprzez poszczególne struktury narządu oka.

Kliknij tutaj – ta unikalna strona będzie dla Ciebie interesująca. Zawarte tam treści dotyczą podobnej tematyki, co tekst, który teraz czytasz.

Wymienia się trzy podstawowe wady refrakcji czyli krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. W sytuacji, kiedy zauważa się u siebie którąś z wymienionych nieprawidłowości, trzeba udać się do gabinetu okulistycznego, gdzie będzie przeprowadzone kompleksowe badanie mające za zadanie wykazać, z jaką wadą ma się do czynienia. Korekcja refrakcji lub inaczej mówiąc wad wzroku jest teraz bardzo precyzyjna i nowoczesna, ponieważ z sukcesem wykorzystuje się laserowe korekty wzroku – szczegółowe informacje.

badanie okulistyczne

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wzroku nie da się funkcjonować!

Prawidłowe działanie narządu oka okazuje się istotne dla możliwości optymalnego funkcjonowania podczas zwyczajnych obowiązków, jak także bardzo istotne dla bezpieczeństwa pacjenta. Dlatego jeżeli tylko zauważa się u siebie jakieś nieprawidłowości, lepiej niezwłocznie omówić je z lekarzem oraz rozpocząć leczenie, tym sposobem powstrzymując postęp wad. Nie powinno się bagatelizować wagi zabiegów okulistycznych, gdyż można sobie poważnie zaszkodzić.

Tagi: , ,