Kosztuj dużo odmian herbaty i bądź zdrowyZ czasem przybywa pasjonatów napoju, jakim jest herbata. To zjawisko nietrudno zauważyć można przede wszystkim patrząc jak coraz bardziej rośnie ilość herbaciarni oraz profesjonalnych sklepów z herbatą. W licznych herbaciarniach entuzjaści tego napoju mogą próbować herbat z najróżniejszych stron kuli ziemskiej, zaparzanych wedle należytych zasad i kosztowanych w przeznaczonych do tego celu naczyniach.

zielona herbata

Autor: Panda Tea
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei każdy sklep z herbatą posiada teraz niesłychany wybór, a instrukcje dotyczące przyrządzania, przekazywane klientom przez starannie szkolone ekspedientki, natychmiast sprawiają, iż każdy zaczynający swą przygodę z herbatą, staje się jej prawdziwym koneserem. Pomimo tak wielkiego asortymentu, ciągle najpopularniejsza jest czarna i zielona herbata. Niesłychanym powodzeniem cieszy się przede wszystki ta druga. Każda bowiem herbaciarnia czy sklep ma w ofercie dużą ilość jej gatunków.

Najczęstsza zielona herbata to Sencha, która jest wykwintna ze śladowo wyczuwalną nutką goryczki.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy umieszczone na niniejszej witrynie informacje są dość dokładne, to zobacz źródło (https://ortodoncjacyfrowa.com.pl/), które zostało wykorzystane do napisania tego tekstu.

Należy kosztować jej po posiłku, gdyż powszechnie znane są jej właściwości wspomagania procesów trawiennych. Bancha, zielona herbata o dużych sztywnych listkach zalecana jest z kolei do spożycia przed snem, gdyż znajdujący się w niej procent teiny jest niesamowicie urozmaicana jest ona preparowanym ryżem oraz prażoną kukurydzą. Najszlachetniejsze gatunki zielonej herbaty to Tamaryokucha i Gyokuro Asahi.

Czy to herbaciarnia czy sklep z herbatą, w każdym z tych miejsc, niezbędną propozycją jest także oryginalna herbata czerwona Oolong. Rozpowszechniona jest ona jako niedofermentowana albo półfermentowana, a jej wywar przyjmuje kolory od brunatnego do delikatnego odcienia bordo. Na uwagę zasługuje również Pu Erh – czerwona herbata o szczególnych leczniczych atrybutach i silnym, ziemistym smaku.Pozostałe, ciekawe bukiety, których należy skosztować mają z pewnością różnorodne gatunki białych i żółtych herbat.

czerwona herbata

Źródło: pixabay.com

Herbata, pomimo swojego powszechnego zużycia, to napój bardzo wyśmienity. Z tego też powodu, powinno się skorzystać z okazji, iż zwiększające swą ilość herbaciarnie i sklepy pozwalają nam skosztowanie jej różnorodnych bukietów. Nawet jeżeli ktoś nie przepada za tym trunkiem, ogromny wachlarz jego rodzajów zapewne pozwoli poszukanie czegoś dla siebie. Herbata bowiem to nie tylko pospolity trunek, to również najlepsze momenty z bliskimi oraz niezapomniane pogawędki.

Tagi: , , ,