Prezentowy zawrót głowy


Każdy rodzic zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że dziecko to „inwestycja”, w którą trzeba włożyć wiele pieniędzy. Czego wszakże nie robi się dla swoich dzieci? Na pewno każdy z nas chce, aby naszemu dziecku niczego nie brakowało, dlatego już od najmłodszych lat dziecka dokładamy wszelakich starań, by tak właśnie było. Godziny spędzone w kolejkach do lekarzy, nieprzespane noce, ale i szukanie idealnych prezentów na święta czy inne okazje… Kto z nas tego nie zna? Jeżeli staramy się pod różnym względem być dobrymi, a może nawet najlepszymi rodzicami, to jest spora szansa na to, że tacy właśnie będziemy.

Nie ulega wątpliwości, że nasza obecność dla dziecka jest czymś bardzo ważnym, dlatego, mimo że wiele chcemy mu podarować, powinniśmy w pierwszej kolejności dać siebie samych. Oprócz tego warto stawiać na upominki dobrej jakości, które będą służyć rozwojowi i nie znudzą się po kilku tygodniach.

zabawka

Autor: Andrew Turner
Źródło: http://www.flickr.com

Tanie zabawki dla dzieci wcale nie muszą być tymi gorszymi, bowiem jeśli sprawdzimy, czy są bezpieczne i zobaczymy, że tak właśnie jest, możemy liczyć na to, że spełnią one swoje zadanie i będą służyły naszemu dziecku przez długi czas. Warto poznać swoje dzieci i dobierać prezenty tak, aby odpowiadały one ich zainteresowaniom i pasjom. Jeśli jednak jesteśmy świeżymi rodzicami niemowlaka, to sprawa może wyglądać na bardziej skomplikowaną. Nie ulega wątpliwości, że malutka pociecha sama niczego nam o sobie nie powie, stąd też to my – rodzice – winniśmy samodzielnie zdecydować, czego takiemu dziecku najbardziej potrzeba.

Ta rekomendowana witryna (http://pischool.pl/podstrona/24/), zawiera zbliżone informacje na opisywany wątek, więc nie czekaj, a zgłąb w szczegółach info na to zagadnienie.

Więcej na stronie .

Zabawki dla niemowląt nie muszą być schematyczne, banalne – warto jak najbardziej szukać czegoś nietuzinkowego. Być może w gąszczu propozycji nie będzie to łatwe, jednakże dla chcącego nic trudnego. Prezent dla niemowlaka ma być przede wszystkim całkiem bezpieczny, a zatem chociażby jego rozmiar koniecznie powinien uniemożliwiać połknięcie czy zadławienie się. Zawsze w trakcie zabaw z dzieckiem obserwujmy, czy jest ono bezpieczne i jak najbardziej nie doprowadzajmy do ryzykownych zachowań. To od naszej czujności zależy, czy zabawa będzie miła, czy też nie skończy się dobrze, stąd też nawet w tak z pozoru błahych czynnościach jak zabawa, warto wykazywać więcej uwagi – nasze dzieci na to zasługują.