Jak zaaranżować wygląd pokoju dziennego, aby przyjemnie spędzać czas w tym pomieszczeniuSalon, czyli inaczej mówiąc pokój dzienny, to wyjątkowe pomieszczenie w domu, bo tutaj zazwyczaj przyjmujemy gości. Pierwsze wrażenie, jakie robi na członkach naszej familii albo przyjaciołach, powinno być pozytywne, bo inaczej przybyli mogą poczuć się urażeni, a nawet trochę zlekceważeni.

jadalnia

Autor: Pegasus PR
Z tego powodu w w pierwszej kolejności warto zadbać o higienę, czyli tuż przez zapowiedzianą wizytą dobrze jest odkurzyć dywany, pościerać kurz z półek, a z parapetów pousuwać wazony z przekwitłymi już kwiatami.
Z kolei najpotężniejsze wrażenie zrobi na gościach wystrój wnętrza, a meble do salonu okażą się na pewno prawdziwą atrakcją. Swoje najlepsze dni święcą obecnie wszelkiego rodzaju szafki czy kredensy, a komody, które do folderów reklamowych weszły jakąś dekadę temu, w dalszym ciągu pozostają w modzie i cieszą się ogromnym wzięciem. Kiedy pan i pani domu serwują poobiednią kawę, to winni ją postawić na trwałym stole. Najlepszy byłby ten wytworzony z drewna bukowego, bo te ze sklejki można łatwo uszkodzić, np. przy przenoszeniu ich z pokoju do pomieszczenia. A do kompletu przydałoby się ponadto dokupić przynajmniej cztery krzesła.
Jeżeli salon ma wielką powierzchnię, to możemy puścić wodze fantazji i zaprojektować wnętrze w nieco nietuzinkowy sposób. Niektórzy właściciele lokali mieszkalnych decydują się na nowoczesne rozwiązania, a inni wolą te znane od dekad, a nawet te staromodne.

Gdy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto podobne nasze serwisy, które omawiają to zagadnienie – z pewnością też Cię zaciekawią.

Niekiedy udaje się połączyć te style, np. wtedy, kiedy nabywamy takie meble do salonu – przeczytaj więcej, żeby zadowoliły gusta tak tradycjonalistów, jak i zwolenników innowacyjności. Kto jednakże oczekuje bardziej nowatorskich, czyli rewolucyjnych rozwiązań, pokusi się o aranżacje rodem z gazety.

pokój gościnny

Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu, meble do salonu można posortować na kilka grup i ułożyć w czterech różnych kątach. Każdy z nich będzie służył innemu członkowi familii. W jednym kącie można postawić biurko z notebookiem podłączonym do internetu oraz koniecznie do drukarki. Taki kącik do pracy i odrabiania lekcji przyda się właściwie każdemu i to nie tylko domownikowi. Inny róg może posłużyć jako biblioteczka (zobacz biblioteczka sosnowa) – wystarczy nabyć nawet niewielki regał, a na jego półkach poukładać woluminy. W takim układzie nie może braknąć komfortowego fotela wraz ze stojącą ozdobną lampą. Takie rozwiązanie zapewni pasjonatom liryków spokojny kąt, w którym można z łatwością poświecić się lekturze.
Dla osób planujących wymianę mebli do kuchni rekomendujemy sklep internetowy Bogata oferta dostępna jest .
Tagi: , , ,