Wraz z nami starzeją się nasze oczy – Najnowszej generacji sposoby leczenia, skutecznie hamują osłabianie wzroku


Swoje apogeum zmysł wzroku uzyskuje w 20 roku życia. Inne choroby nabywamy przez wpływ warunków środowiskowych. Początki starczowzroczności, czyli pogorszenia ostrości widzenia poprzez stwardnienie siatkówki, rozpoczynają się po 40 roku życia. Wiele wad wzroku można już zaklasyfikować do społecznych, najczęściej są związane z trybem życia, jaki prowadzimy.

Nie wolno zapominać, że oczy, określane przez poetów zwierciadłem duszy, nie tylko odzwierciedlają nasze emocje, ale i same na nie mocno reagują. Inaczej mówiąc – są równie podatne na stres, jak pozostałe organy naszego organizmu. Najwyraźniej rozwój cywilizacji nie dobrze oddziałuje na naszą percepcję. A jakie są tego konsekwencje dla naszego wzroku?

Zaćma – choroba utrudniająca życie!

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Dalekowzroczność lub krótkowzroczność, astygmatyzm, zaćma, jaskra (strona firmowa). Katarakta jest coraz częstszą chorobą oczu, powodującą stopniowe osłabianie widzenia. Schorzenie to nie objawia się bólem a jedynym jej przejawem jest wielostopniowe pogarszanie się widzenia (korekcja wzroku laserem – http://okulus.pl/). Obraz robi się nieostry, pokazują się dysfunkcje widzenia barw.

W obecnej dobie wykorzystuje się pionierskie metodologie usuwania zaćmy starczej (szczegóły). Najnowocześniejsze leczenie zmętnienia soczewki (http://rajsoczewek.pl/) oparte jest na bezinwazyjnej metodzie przy wykorzystaniu urządzenia laserowego. Fakoemulsyfikacja nie wymaga użycia igły i szwów, umożliwia pozbycie się katarakty, w każdym jej stadium.

Zdrowe oczy

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Po krótkim czasie od operacji pacjent może wyjść do domu. Gdy tylko odczujemy, że z naszym widzeniem dzieje się coś złego, powinniśmy natychmiast udać się do okulisty. Najnowocześniejsze sposoby leczenia, z dobrym skutkiem hamują osłabianie wzroku.

Obok katarakty wysoce groźną i jedną z bardzo często występujących dolegliwości naszego zmysłu wzroku jest jaskra. Nie leczona jaskra zawsze prowadzi do ślepoty. Leczenie jaskry, obejmuje głównie stosowanie lekarstw obniżających ciśnienie wewnątrz gałkowe oraz lekarstw odżywiających nerwy wzrokowe. Czasami niezbędne jest usuwanie operacyjne jaskry, którego celem jest zahamowanie choroby.