Wypatrujesz odkrywczej pracy? Zostań telefonistką!


Ostatnimi czasy pojawiło się kilka nowych fachów, które wcześniej nie istniały. Specjalista od zasobów ludzkich, programista czy grafik komputerowy – są to specjalizacje stosunkowo nowe na rynku. Są także profesje, które znamy od wielu lat, jednak od niedawna nieco odmieniły swój wygląd. Mowa tutaj o telefonistkach koordynujących system call center. Jak ewoluowała praca osoby zarabiającej na telefonie? Czy da się wyżyć na takiej pracy? Kto może się nią zająć i czy ciężko ją znaleźć?

Telefoniczna obsługa klienta

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedyś, pani siedząca na infolinii miała za zadanie przekierowywać telefony. O digitalizacji jeszcze wtenczas nikt nie marzył, z tego powodu takie zadania były wykonywane manualnie. Następnie, wraz z upowszechnieniem telekomunikacji w mieszkaniach Polaków, rozpoczęły pojawiać się całkiem inne funkcje. Różnego rodzaju korporacje zapraszały system call center do swoich siedzib – w określonych godzinach otwarta była infolinia, na której pracownica odpowiadała na pytania na temat oferowanych towarów i usług. Od piętnastu lat narodził się kolejny wymiar tej branży – to osoba przy telefonie zaczęła osobiście dzwonić do różnych ludzi, wyszukując numerów w konkretnym banku, oferując wszelkiego typu produkty. Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod linkiem .

Jeżeli jesteś młodą, inteligentną osobą, nawet studentem, bez problemu możesz rozpocząć pracę telefonistki sprzedażowej. W tej chwili wiele firm zewnętrznych, zajmujących się tego typu usługami, szuka pracowników. Dostosowany grafik, dowolna liczba godzin wypracowywanych w miesiącu, przyjemna atmosfera w ciepłym biurze. Mało tego, nie musisz samodzielnie wykręcać numeru klienta, system call center zrobi to dla ciebie, ty tylko musisz odpowiednio poprowadzić rozmowę. A w tym także nie ma nic skomplikowanego – na początek pracy dostaniesz wszelkiego rodzaju szablony rozmów, które krok po kroku zobrazują ci, jak rozmawiać z konkretnym typem klienta, w zależności czy twój sektor zajmuje się sprzedażą produktów czy po prostu odpowiedzią na pytania. Dla najlepszych pracowników, firmy telefoniczne oferują stały etat na umowę o pracę, oraz pełny pakiet socjalny – opieka medyczna, karnet na siłownię i wiele więcej. Zobacz systemy telefonicznej obsług klienta.

System call center to całkiem świeży twór, jednak już został zaadaptowany przez sporo firm. Jeżeli pragniesz dorobić sobie nieco grosza w czasie studiów, lub czytniki rfid po prostu poszukujesz pewnej, interesującej profesji, zostań telefonistką! Jest to jeden z najmocniej ewoluujących fachów, z tego powodu wakatów jest pełno.