Jak wybierać prezent dla dziecka, aby okazał się wyjątkowo udany?


Wydaje się, że zrobienie prezentu dla dziecka nie stanowi aktualnie problemu, jednak w rzeczywistości nie zawsze łatwo zdecydować się na coś, co naprawdę zachwyci malucha. Z jednej strony dzieci kochają nowe zabawki, z drugiej jednak wiele z nich w szybkim tempie się im nudzi. Jak więc wybierać prezent dla dziecka, żeby okazał się faktycznie udany? Oczywiście najlepiej wziąć pod uwagę takie zabawki, które na dłużej zwrócą uwagę malucha, gdyż pozwolą na zabawę w ciekawych miejscach i w różny sposób.

pluszowe zabawki

Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli przychodzą nam na myśl większe gadżety pojazdy dla dzieci mogą być jedną z takich zabawek, którą polubią nie tylko chłopcy, ale również dziewczynki. Takim pojazdem może być zarazem mini auto, jak i mini rowerek. Świetnie się prezentują mini autka przypominające prawdziwe auta. Nie tylko świetnie wyglądają, ale także są wyjątkowo funkcjonalne, zwłaszcza, gdy można swobodnie otwierać drzwi, bez kłopotów operować pojazdem, ustawiać migające światła czy piosenki z radia. Tego typu pojazd z pewnością długo nie znudzi się maluchowi, gdyż będzie mógł jeździć w rozmaite miejsca i czuć się jak tata czy mama, którzy prowadzą prawdziwy samochód.

Innym pomysłem na ciekawy prezent są nietuzinkowe pluszaki. Słowo „nietuzinkowe” ma w tym przypadku kluczową rolę. Chodzi bowiem o takie maskotki, które będą wyjątkowe pośród innych zabawek. Będą miały miły wygląd, a w dotyku będą wyjątkowo miękkie i puszyste, tak, że dziecko będzie się chciało wciąż do nich przytulać. Nietuzinkowe pluszami, to także takie, które przedstawiają wyjątkową postać, która jest ważna dla naszego dziecka, czy też posiadają rozmaite funkcje, za sprawą których gra prawda czy fałsz taką maskotką długo pozostanie dla malucha interesująca i zajmująca. Zobacz więcej: .

pluszaki

Autor: Christina Kessler
Źródło: http://www.flickr.com

Poza zabawkami doskonałym wyborem na niebanalny podarunek będą także różnego rodzaju bilety na imprezy, w których maluch będzie mógł spędzić przyjemnie czas z innymi dziećmi, poznać nowe miejsca lub po prostu sympatycznie spędzić czas. Przygotowanie imprezy, w której uczestniczyć będą postacie z bajki to również jeden z wielu pomysłów na niecodzienny prezent dla malucha, który na dłużej pozostanie w jego pamięci. Warto o to zadbać, jako że nic tak nie uszczęśliwia rodzica, jak uśmiech i dziecięca radość.