Bezpieczne place bawienia się dla dzieciaków


Tagi: , , ,
Jednym z najważniejszych składników przesądzających o bezpieczeństwie na placu rozrywek bądź obiekcie sportowym jest zapewnienie wysokiej jakości nawierzchni amortyzującej upadki. Właściwie zainstalowane pewne nawierzchnie na place zabaw umożliwiają ustrzec się wielu niebezpiecznych urazów (jak złamania czy zwichnięcia). Jest ogromnie wiele tworzyw łagodzących upadki, tak nawierzchnie sztuczne tj. gumowe płytki, sztuczna trawa, lub nawierzchnie wylewane, aż po surowce naturalne: piasek, kora, wióry itp. Naturalnie każdy z tych tworzyw ma swe wady a także zalety.

Plac zabaw dla dzieci

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
Maty syntetycznej trawy powstają z wysokiej jakości pianki polipropylenowej o zamkniętych porach. Dzięki temu możliwym jest uzyskanie mat o wysokiej trwałości, przy równoczesnym zachowaniu elastyczności. Dzięki strukturze porów pianki możliwe jest uwięzienie tlenu w ich wnętrzu. Po jego sprężeniu, pianka będzie miała zdolność asymilowania energii. Budowa maty pozwala wodzie przepływać bez ograniczeń między jej zamkniętymi porami. Dzięki temu możliwy jest tak pionowy jak i poziomy drenaż, bez ryzyka, że mata mata dla psa będzie pochłaniać wodę. Więcej na

W zależności od wymaganego poziomu absorpcji uderzenia, maty składają się z jednej albo dwu warstw, pokrytych sztuczną trawą. Domyślnym kolorem wykończenia jest odcień zielony, jednakże inne kolory są dostępne na życzenie. Użycie mat z syntetycznej trawy umożliwia drenaż, zarówno pionowy jak i poziomy. Podobne maty mogą być układane na większości typów podłoża, będą pokrywać się z krawędziami danego fundamentu, nie pękając bądź ulegając innym uszkodzeniom. Więcej na .

Maty z syntetycznej trawy są łatwe w instalacji. Są one wytwarzane razem z łącznikami, pozwalającymi spiąć je razem. Syntetyczna trawa może być łatwo ułożona na warstwie pianki po czym wypełniona kruszywem, piachem względnie mieszanką obu. Mata może zostać z łatwością przycięta z pomocą ostrego nożyka.

Do klejenia elementów maty polecamy nowoczesny klej d4 . Są to kleje powszechnie uznawane za takie, które tworzą w pełni wodoodporne spoiny o wysokiej wytrzymałości. Kleje D4 na zewnątrz mogą być wykorzystywane, mogą też być narażone na oddziaływanie czynników atmosferycznych, aczkolwiek pod warunkiem pokrycia spoiny klejowej odpowiednią ochronną powłoką.