Zwolnienie lekarskie po ustaniu pracy, kapitał początkowy i ZUS ZWUA – ważkie informacjeZasiłek chorobowy za zwolnienie lekarskie można otrzymać nawet po ustaniu zatrudnienia, niemniej muszą być spełnione pewne ważkie wymagania. Jeżeli pracownik zachorował w czasie trwania pracy, a choroba nie minęła aż do jej ustania, wtenczas zwolnienie lekarskie po ustaniu zatrudnienia i zasiłek chorobowy naturalnie mu się należą. Do czasu wypowiedzenia umowy, świadczenie to jest wypłacane przez pracodawcę, jednak po jej ustaniu wypłaca je ZUS.

zwolnienie lekarskie

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com

Trzeba jednak złożyć do ZUSU stosowną dokumentację, jaka prezentuje stan zdrowia pacjenta – zwolnienie lekarskie po ustaniu pracy.

Ten odnośnik tu (https://afterfit-catering.pl/warszawa) pokaże Ci interesujące informacje na opisywany temat, które będą niezwykle wciągające oraz starannie opiszą ten wątek.

Powinno się to uczynić w stwierdzonym czasie, gdyż przekroczenie go może sprawić wstrzymanie świadczenia. Zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia nie jest płacony postaciom, jakie odbierają rentę lub emeryturę, są uprawnione do zasiłku dla bezrobotnych albo nie zdobyły prawa do zasiłku. Kapitał początkowy to pojęcie, które pozostało wprowadzone poprzez Fundusz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Kapitał początkowy wylicza się osobom, które urodziły się po 31 grudnia 1948 roku, oraz także postaciom, które płaciły kwoty na ubezpieczenie przed rokiem 1999.

Kliknij ten link – są tam pokrewne wiadomości, zatem to źródło takiej tematyki z pewnością też okaże się godne polecenia.

Kapitał początkowy jest rachowany na bazie wniosku, który jest rozpatrywany przez stosowną jednostkę w ZUS (więcej: Suma kapitału początkowego może być zróżnicowana, istnieje też nieco rozlicznych sposobów na jej określenie. Jeżeli pragniemy starać się o ustalenie kapitału początkowego, na pewno oprócz złożenia dobrego wniosku, powinnyśmy szykować jeszcze inne ważne dokumenty, takie jak na przykład świadectwa pracy czy też legitymację ubezpieczeniową.

dokumenty

Źródło: pixabay.com

Zaświadczenie zus zwua to formularz, który wypełnia się w zamyśle wyrejestrowania postaci ubezpieczonej z ubezpieczeń i korekty danych, które dotyczą osoby wyrejestrowanej z ubezpieczeń. Prawidłowe wypełnienie tego dokumentu jest niezwykle znaczące, toteż jeżeli nie wiemy jakim sposobem to wykonać, skorzystajmy z pomocy, jaką znajdziemy w Internecie. W Sieci bez kłopotu znajdziemy wzór dokumentu zus zwua – jak wypełnić zus zwua, jaki pomoże nam poprawnie go wypełnić.

Tagi: , , ,