Nietrzymanie moczu w jaki sposób leczyć?Kobiety , że nietrzymanie moczu to normalny objaw upływu lat i należy się z nauczyć żyć z tą przykrą przypadłością. Zażenowanie oraz strach zwyciężają nad rozumem. Niestety, nastawienie nieuchronnie prowadzi do fatalnych sytuacji: utraty pracy, wyłączenia się z życia towarzyskiego, a bywa, że depresji. Tymczasem nietrzymanie moczu jesteśmy w stanie leczyć. Najważniejszy jest ten pierwszy krok, czyli wizyta u lekarza. Może to być lekarz pierwszego kontaktu, który po postawieniu trafnej diagnozy, pokieruje pacjentkę dalej – do ginekologa lub od razu do urologa.

Women

Autor: 古 天熱
Źródło: http://www.flickr.com

Rolą lekarza jest stwierdzenie, jaki rodzaj nietrzymania moczu występuje u danej pacjentki. Może się okazać, że jest to wysiłkowe nietrzymanie moczu, czyli niekontrolowany wyciek podczas napięcia mięśni brzucha np. podczas ćwiczeń fizycznych. Zdarza się jednak że choroba przypomnieć o sobie gwałtownym parciem na pęcherz, natychmiastową niepowstrzymaną potrzebą oddania moczu, a nawet bezwolnym moczeniem się w nocy.

Bez względu na stopień rozwoju choroby, musimy wiedzieć, iż nie zniknie samoistnie z naszego życia, a jej dalszy rozwój może doprowadzić do utrudnienia normalnego funkcjonowania. Wspomogą nas mogą w leczeniu tego schorzenia ćwiczenia mięśni Kegla, które polegają na serii skurczów i rozkurczów mięśni. Mają tę zaletę, że są niezauważalne dla otoczenia, dlatego można je wykonywać w pracy czy autobusie. Jeśli ćwiczenia mięśni nie przynoszą poprawy, niezbędne jest przyjmowanie leków, zmniejszających skurcze pęcherza – nietrzymanie moczu leczenie. Może się zdarzyć, że przypadłość, która tak uprzykrza nam życie jest na tyle zaawansowana, iż niezbędne będzie leczenie operacyjne (czytaj to na ). W takich sytuacjach, dla każdego chorego indywidualnie dobierana jest metoda operacyjna.

Od niedawna pojawiła się w Polsce innowacyjna możliwość pozbycia się owego problemu, laserowe leczenie nietrzymania moczu. To metoda nieinwazyjna, trwająca zaledwie 10-15 minut, zaś końcowy jej efekt daje się odczuć po około miesiącu od wizyty. W bardziej złożonych przypadkach obowiązkowa jest seria powtarzana co 2-4 tygodnie – aż do całkowitego powrotu do zdrowia. leczenie – http://www.psycholog-wroclaw.com/oferta/leczenie-depresji

Źródło: http://estetyka-intymna.pl/
Tagi: , ,